RGB Kasa Fanları Her Anarkartta Çalışır mı?

Alfirk

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Kasamı RGB Kasa Fanları ile süslemek istiyorum. Tabi benim ki abartılacak kadar olmayacak çünkü anakartımın RGB portu yok yani RGB fanları oraya takamayacağım. Benim anakart basit orta sınıfta bir anakart o yüzden RGB desteği yok. Peki bu durumda ben RGB kasa fanı alsam, anarkarttaki sistem fan portlarına taksam çalışır mı? Animasyon olması önemli değil sadede renk değiştirsin yeter. Bu olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef mümkün değil. Tek bir renk yanıyor mesela Akasa Vegas X5'te mavi yanıyor dediğiniz gibi bağladığımız zaman. O yüzden RGB kontrol portlu bir RGB fan seti almalısın. Aigo RGB seti sizin için en mantıklı seçim olacaktır. Kontrol portu mevcut basit bir şekilde renkler değişiyor veya ufak efektler ekleyebiliyorsunuz.

Maalesef mümkün değil. Tek bir renk yanıyor mesela Akasa Vegas X5'te mavi yanıyor dediğiniz gibi bağladığımız zaman. O yüzden RGB kontrol portlu bir RGB fan seti almalısın. Aigo RGB seti sizin için en mantıklı seçim olacaktır. Kontrol portu mevcut basit bir şekilde renkler değişiyor veya ufak efektler ekleyebiliyorsunuz.
Teşekkür ederim hocam. Evet tam da tahmin ettiğim gibi oluyormuş.
Dediğiniz fanın fiyatı biraz yüksek. Peki ben şöyle yapsam mesela kontrolsüz sadece RGB fanlar alıp, başka bir yerden de farklı bir sadece RGB kontrol portu alsam olur mu ?
Bu şekilde olur mu olursa nasıl olur ? Şunu düşünüyorum; e tamam yaptım güzel renk değiştiriyor sonra animasyon vermek isteyecem bu sefer kontrolcü kasanın içinde olacak değiştirmek zahmetli olacak gibi duruyor

Rica ederim hocam zaten şöyle bir durum var Aliexpress den dediğim Aigo RGB seti 148₺ ye satın alabilirsiniz içinde kontrol portu var zaten. Portta 6 tuş var 5'i sabit renk kırmızı mavi gibi 6. ise bütün renklerin geçişleri gibi düşünün. Hepsi bir arada satılıyor. Akasa Vegas X7 serisini kontrol etmek için X7 kontrol portu gerek. Aerocool için ise Orbit gerek. Sizin şuan yapabileceğiniz en mantıklı seçim Aigo RGB veya 100 ₺ daha fazla verip benim gibi Aeroocool Orbit 3x12 RGB almaktır.

Yani lastiği şu siteden alayım jantı başka siteden alayım derken ikisinin de uyumlu olması gerektiğini unutmayınız.

Zahmetli olmaz o kadar da değil yani, RGB portu yoksa yapacak bir şey yok yada basacağız parayı DDR4 sistem toplayacağız o zaman :D

Rica ederim hocam zaten şöyle bir durum var Aliexpress den dediğim Aigo RGB seti 148₺ ye satın alabilirsiniz içinde kontrol portu var zaten. Portta 6 tuş var 5'i sabit renk kırmızı mavi gibi 6. ise bütün renklerin geçişleri gibi düşünün. Hepsi bir arada satılıyor. Akasa Vegas X7 serisini kontrol etmek için X7 kontrol portu gerek. Aerocool için ise Orbit gerek. Sizin şuan yapabileceğiniz en mantıklı seçim Aigo RGB veya 100 ₺ daha fazla verip benim gibi Aeroocool Orbit 3x12 RGB almaktır.

Yani lastiği şu siteden alayım jantı başka siteden alayım derken ikisinin de uyumlu olması gerektiğini unutmayınız.

Zahmetli olmaz o kadar da değil yani, RGB portu yoksa yapacak bir şey yok yada basacağız parayı DDR4 sistem toplayacağız o zaman :D
Hocam işte bu be :) çok teşekkür ederim. Evet %200 haklısınız dediğiniz gibi set halinde almak en mantıklısı. Fan başka kontrolcüyü başka yerden almak (kontrolcü uyumlu) yine kötü olur en iyisi dediğiniz gibi set almak.

Para biriktirin bütçe dostu Aigo sizin için en iyisi olacaktır. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı