RGB klavye laptopa kısa devre yapabilir mi?

Adil_M3

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, 4-5 gün önce Trendyol'dan okalisto marka bir RGB klavye ve mouse seti satın aldım (Okalisto Kls-01 2). Birkaç gün sorunsuz kullandım ama sonra bilgisayari başka bir odaya taşıdım. Odadaki prize de uzatma kablosu ile modem takılı, modemin yanına bilgisayarin fişini takdım klavye fareyi taktım bilgisayarı çalıstirdigimda automatic repair ekrani ile karşılaşdim. Bir kerede olduğu için formatla düzelir diye düşündüm. Tamirciye götürmeden kendim bir şeyler yapmayım en kötü format atarim dedim ve internette 1 saat hindistanlıdır türktür İngiliz'dir her videoya baktım ama sorunu çözemedim. Pes edip yarınki gün tamirciye götürdum. 2-3 saat sonra tamirci arayıp bilgisayarda kısa devre olduğu icin hard diski okuyamadığını, flaşkartın veya klavyenin RGB sinin sebep olabilecegini söyledi. Sizce neden olmuşdur bu? Bence direkt modemin yanina bilgisayari takdığım icin olduğunu düşünüyorum çünku klavyeden kısa devre olsa 3 gun once olurdu 4 gun once olurdu, o zamana kadar iyi çalisiyordu ama diger odadaki modem prizine taktıktan sonra bozuldu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı