Çözüldü RGB kontrolcü bağlama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kaan Melih

Hectopat
Makaleler
1
Gigabyte B450 S2H anakartımı Gamepower warCry kasamın içinden çıkan RGB kontrolcüyle birbirini nasıl bağlayabilirim?

Dosya Ekleri

• 20200716_233901.jpg
    20200716_233901.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 545
Çözüm
anakartında 3 pinli argb konnektör yok yani 5v olan ARGB olan,12v 4pinli düz rgb konnektörü var anakartından kontrol etmen imkansız yani..kendi kontrolcusünden kumanda ile kontrol edebilirsin max yada yeni anakart alıp 5v argb girişi olur anca öyle başka türlü zor.
anakartında 3 pinli argb konnektör yok yani 5v olan ARGB olan,12v 4pinli düz rgb konnektörü var anakartından kontrol etmen imkansız yani..kendi kontrolcusünden kumanda ile kontrol edebilirsin max yada yeni anakart alıp 5v argb girişi olur anca öyle başka türlü zor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-07-12 at 03.45.41 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-07-12 at 03.45.41 (1).jpeg
    268,3 KB · Görüntüleme: 143
Çözüm
Anakartında 3 pinli ARGB konnektör yok yani 5V olan ARGB olan, 12V 4pinli düz RGB konnektörü var anakartından kontrol etmen imkansız yani. Kendi kontrolcusünden kumanda ile kontrol edebilirsin Max ya da yeni anakart alıp 5V ARGB girişi olur anca öyle başka türlü zor.

Bende de o kontrolcü var 6 tane fanı bağladım şimdi anakart almadan kontrolcü kumandasıyla kontrol etmem için ne yapmam lazım nasıl bağlamalıyım sanırım SATA bağlantısına bağladım ben güç girişini diğer girişleri nereye bağlamalıyım sizin fotoğrafta elinizde tuttuğunuz erkek giriş galiba benimki dişi giriş nasıl hallederim?
Anakartında 3 pinli ARGB konnektör yok yani 5V olan ARGB olan, 12V 4pinli düz RGB konnektörü var anakartından kontrol etmen imkansız yani. Kendi kontrolcusünden kumanda ile kontrol edebilirsin Max ya da yeni anakart alıp 5V ARGB girişi olur anca öyle başka türlü zor.

Hocam ben şimdi bu RF girişine reset girişine ne bağlayacağım ana kara bağlamadan sadece kontrolcü üzerinden.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı