RGB LED'li fan ve işlemci soğutucu nasıl takılır?

Sarp10

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
CoolerMaster Masterbox Lite 5 RGB adlı kasam var. Önde 3 adet RGB ve arkada 1 adet LED'siz fan var. RGB kontrolcüm mevcut. Anakartım MSI B360M-PRO-VDH. Kendim aynı model 4 adet RGB'li fan daha alıp, 3 tavana 1 egzoz fan yerine takmak istiyorum. Bunu nasıl takarım ve RGB kontrolcüm hepsini kontrol edebilir mı?

Aynı zamanda RGB hava soğutma almak istiyorum. Stok fanı nasıl çıkarırım ve HAVA soğutmayı nasıl takarım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• IMG-20181201-WA0001.jpg
    IMG-20181201-WA0001.jpg
    116,5 KB · Görüntüleme: 312
Kontrolcüyü en alt fanın altından dışarı sarkıtabilirsiniz. Eğer kendi RGB LED kontrolcünüz varsa onu kullanmayıp direkt kendi kontrolcünüzü de takabilirsiniz. Ben RGB şerit LED'in ucundaki çıkışa kasamın ön fanlarını bağladım, güzel oldu.

Kontrolcüyü en alt fanın altından dışarı sarkıtabilirsiniz. Eğer kendi RGB LED kontrolcünüz varsa onu kullanmayıp direkt kendi kontrolcünüzü de takabilirsiniz. Ben RGB şerit LED'in ucundaki çıkışa kasamın ön fanlarını bağladım, güzel oldu.
Kablolar çok gergin gözüküyor. Dışarı sarkıtabilecek cesarete sahip olduğumu sanmıyorum. Ancak sizin talimatlarınız doğrultusunda hareket edebilirim.

Kablolar çok gergin gözüküyor. Dışarı sarkıtabilecek cesarete sahip olduğumu sanmıyorum. Ancak sizin talimatlarınız doğrultusunda hareket edebilirim.
Dostum yanlış görmediysem 3 tanı 1 kabloya bağlayıp onuda kontrolcüye bağlamışsın. Eğer Led şeriti alırsan malesef yeterli çıkış olmadığı için takamazsın. Ekstra bir RGB çoklayıcı kabloya ihtiyacın olacak.

Dostum yanlış görmediysem 3 tanı 1 kabloya bağlayıp onuda kontrolcüye bağlamışsın. Eğer Led şeriti alırsan malesef yeterli çıkış olmadığı için takamazsın. Ekstra bir RGB çoklayıcı kabloya ihtiyacın olacak.
Dün kasanın arkasını açtım. Ne işeyaradığını bilmediğim açıkta duran herhangi bir şey takılmamış uçlar vardı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı