RGB Mouse, mousepad ve klavye tavsiyesi

bonjour

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Öncelikle RGB destekli mouse almak niyetindeyim. Eğer kafama yatar ise mouse pad ve klavyede alabilirim. Marka, model vs. olarak tavsiyeniz nedir? Kötü olduğunu düşündüğünüz bir ürün varsa olumsuz görüşünüzü de yazarsanız sevinirim.

Mevcut sistem bilgilerim şu şekilde:
Kasa:
Corsair Crystal 570X RGB
Anakart: Asus Z170 Pro Gaming
İşlemci: Intel Core i7-6700K 4.0GHz - 5.0GHz
Bellek: 2xCorsair 8GB DDR4 2666MHz RAM
Ekran kartı: Asus Rog Strix RGB GeForce GTX 1070TI-8GB 256Bit Dx12
M.2 SSD: Samsung 960 EVO NVMe 250GB 3200MB-1500MB/s PCI-E
SSD: 256GB Kingston
Harddisk 1: 1 TB 7200rpm Western Digital
Harddisk 2: 3TB 7200rpm Seagate
Güç kaynağı: Corsair HX850i 850W Fully Modular 80+ Platinum
Klavyer: Roccat Isku
Mause: Roccat Kone [+]
Kulaklık: Corsair H2100 Dolby 7.1 Wireless Gaming
Monitör: HP 3D FullHD 58,4 cm (23inç)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeniz nedir? Tüm ürünler mi RGB olacak? Farede önem taşıyan şeylerden biri ergonomidir. Bütçe sorunu yoksa ve ortalama bir eliniz varsa Rival 310 alınabilir. Benim param çok derseniz Rival 600 de alınabilir. Uygun fiyatlı olarak ise Corsair Harpoon alınabilir. Bütçenizi belirtin.

Evet bütçe kısıtlaması yok, Corsair ürünleri markadan dolayı ilgimi çekiyor ancak Corsair Harpoon biraz sade kalıyor, sadece logosunda RBG aydınlatma var ve tuttuğumda elim tamda logoya geldiği için onuda kullanırken kapatmış oluyorum. Rival 310 ise bir tık daha ön planda. Rival 600 gayet güzelmiş, bunu beğendim ek olarak Asus ROG Pugio nasıl? Aura Sync ile diğer Asus donanımları da senkronize edebiliyor muşum. Ekran kartımda da Aura RGB var ve Aura Sync desteği sunuyor. Sanırım bu daha mantıklı olacak benim için.

Evet bütçe kısıtlaması yok, Corsair ürünleri markadan dolayı ilgimi çekiyor ancak Corsair Harpoon biraz sade kalıyor, sadece logosunda RBG aydınlatma var ve tuttuğumda elim tamda logoya geldiği için onuda kullanırken kapatmış oluyorum. Rival 310 ise bir tık daha ön planda. Rival 600 gayet güzelmiş, bunu beğendim ek olarak Asus ROG Pugio nasıl? Aura Sync ile diğer Asus donanımları da senkronize edebiliyor muşum. Ekran kartımda da Aura RGB var ve Aura Sync desteği sunuyor. Sanırım bu daha mantıklı olacak benim için.
İyi bir RGB görseli istiyorsan benim sıralamam şu yönde olur;
  1. Steelseries Rival 600
  2. Asus ROG Gladius II
  3. Asus ROG Pugio
  4. Corsair Glaive

@UmuTzn Asus Rog Gladius II ile Asus Rog Gladius II Origin arasındaki fark nedir ben onu anlayamadım tam olarak. Üstelik ikisininde fiyatı aynı.

@UmuTzn Asus Rog Gladius II ile Asus Rog Gladius II Origin arasındaki fark nedir ben onu anlayamadım tam olarak. Üstelik ikisininde fiyatı aynı.
Tasarım, ergonomi ve sensör farkı var. Aynı fiyatlarda olması Asus Türkiye'nin hatasıdır başka açıklaması olamaz. Ürünlerin yanında gelen ek skatezler ve Omron anahtarlar hoş düşünülmüş.

Ergonomi olarak birebir aynı iki farede. En büyük farkı solunda sniper tuşu yok.
Soldaki Gladius II Origin sağdaki ise Gladius II.
Adsız.png

Corsair K95 Platinum klavye, Corsair MM800 Polaris mousepad ve Corsair Dark Core fare olabilir. Fare hariç diğerlerini kullanıyorum, sanırım Dark Core stokları tükendi Türkiye'de, stoklara geldiğinde alıp incelemesini foruma ekleyeceğim.

Ergonomi olarak birebir aynı iki farede. En büyük farkı solunda sniper tuşu yok.
Soldaki Gladius II Origin sağdaki ise Gladius II.Eki Görüntüle 294932
Pardon ya :) Ben Pugio vs Gladius diye sordu olarak tahmin ederek yazdım o cevabı :D Haklısın Origin modeli yapı olarak aynı.
Sizce hangisini almak daha mantıklı o halde?

Corsair K95 Platinum klavye, Corsair MM800 Polaris mousepad ve Corsair Dark Core fare olabilir. Fare hariç diğerlerini kullanıyorum, sanırım Dark Core stokları tükendi Türkiye'de, stoklara geldiğinde alıp incelemesini foruma ekleyeceğim.

Corsair Dark Core yerine Corsair Gaming Glaive ile daha iyi bir set olur sanki. Üstelik 3'lü set olarak birlikte çalışabiliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı