RGB RAM senkronizasyon sorunu

Suvolta

Hectopat
Yer
Ankara-İstanbul-Trabzon
Daha fazla  
Anakart: B450 GAMING PRO Carbon ac
Corsair Vengeance RGB Pro 2x8 3200MHz CL 16 RAM'lere sahibim. Bu RAM'ler MSI Mystic Light üzerinden kontrol edebiliyorum fakat zaman içerisinde birbirinden farklı sürelerde hareket ediyorlar.
Elimdeki kasa MSI MAG forge 100R ARGB fanlara sahip, bu fanları MSI Mystic Light üzerinden kontrol edemiyorum. Sadece kasa üzerindeki LED düğmesi ile değiştirebiliyorum. Kasa üzerinden kontrolcü var kasa LED'leri buraya bağlı kontrolcudeki 3 pinli soket ise anakartın Jrainbow1 girişine bağlı fakat mystic Light bu fanları görmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
3 PIN kabloyu ters takmış olabilir misiniz, iyice kontrol ettiniz mi? Ayrıca ben de o RAM'lere sahibim fakat bende de bazen senkronize hareket etmedikleri oluyor.

3 pin ters takılacak gibi değil ki 2 pin var arada boşluk sonra 1 pin var.
Sorunları çözdüm RAM'leri mystic light yerine Corsair'in programından ayarladığımda sorun olmuyor.
Aynı kasaya sahip kişilerde bu sorunu yaşarsa kasadaki kontrolcünün 3 pinli girişini anakartaki jrainbow1 girişine taksın ve kasa üzerinde ki LED düğmesine basılı tutsun o zaman fan LED'leri mystic light üzerinden kontrol edilebiliyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı