Rich Piana hayatını kaybetti!

Semih Demir

Kilopat
Makaleler
7
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bizi ilgilendiren bir şahıs değil kendisi. Genel olarak bilgi amaçlı açmak istedim.

Vücut Geliştirme ile uğraşan arkadaşlar bu kişiyi bilir, videoları milyonlar tarafından izlendi. Saçma beslenme önerileri, motivasyon sağlamayan nasihatleri vardı. Steroidli bir adamın normal sporculara "12 öğün ye!" demesi de çok saçma gelmişti bana. Videoları ilk keşfedenlerden biri olarak, zerre üzülmedim ve böyle olacağı belliydi.

Nefret içermiyor meraklanmayın. Kısa zamanda öleceğinin kendisi de farkındaydı. O steroidler ile fazla yaşanmayacağını o da biliyordu.

Velhasıl kelam, spor yapacak ve yapan arkadaşlar için hangi dal olursa olsun mutlaka doğal yollardan gelişiminizi takip edin. İyi günler.

Bir kaç ay önce gülmek için videolarını izliyordum. Anlatış üslubu falan ilgi çekiciydi, komikti.
Ona lafım yok. Fakat kendi üzerinde vücut değişimi sağlayan bilgileri genel amatör sporcularla paylaşması mantıksız. Ben 4 set yapıyorsam başkasına 4 set yapmalısın diyemem çünkü vücut tipi şekli farklılık gösterir. Adam belki de 3 set ile daha fazla geliştirecek o bölgesini. Demek istediğimi anladığınızı düşünüyorum.

Steroid'in sonu budur. Arnold ve arkadaşları neden ölmedi o da merak konusu... Abartmamak lazım. Steroid'in gereken limitlerine uyarsa bir profesyonel sporcu ölüm riski yine çok fazla olmayabilir. Ama haram helal ver Allah'ım senin kulun yer Allah'ım mantığı ile gereğinden fazla vurulursa ansızın gider insan.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı