Rider ile APU Sistem hızlandırma mümkün mü?

eomerkaya

Hectopat
Ryzen 5 2400G işlemci ve mini ITX anakart ile bir mini PC topladım ve çok ufak olduğu için memnunum her yere taşıyabiliyor ama bazen 3D modellemeler
Yapmak zorunda kalıyorum ve güçlü bir ekran kartı kullandığım programlarda işe yarar.

Sorum şu; bende mining. İçin kullanılan Riser denilen aparat mevcut. Bu aparat ile güçlü bir Ekran kartını PCI-e ile ITX anakartımdaki PCI'e portuna
Bağlarsam ve kasa dışında sadece render alacağım durumlarda kullanırsam işe yarar mı? Performans artar mı?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 2400G işlemci ve mini ITX anakart ile bir mini PC topladım ve çok ufak olduğu için memnunum her yere taşıyabiliyor ama bazen 3D modellemeler
Yapmak zorunda kalıyorum ve güçlü bir ekran kartı kullandığım programlarda işe yarar.

Sorum şu; bende mining. İçin kullanılan Riser denilen aparat mevcut. Bu aparat ile güçlü bir Ekran kartını PCI-e ile ITX anakartımdaki PCI'e portuna
Bağlarsam ve kasa dışında sadece render alacağım durumlarda kullanırsam işe yarar mı? Performans artar mı?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
Şununla direk X16 slotunu uzatıp bir kutunun altına bağlayıp harici ekran kartı kutusu yapabilirsin. Riser büyük ihtimal olur ama tam verim alamazsın.

Şununla direk X16 slotunu uzatıp bir kutunun altına bağlayıp harici ekran kartı kutusu yapabilirsin. Riser büyük ihtimal olur ama tam verim alamazsın.
Teşekkürler cevap için, sizinle aynı fikirdeyim performans düşebilir ama bu konuda emin değilim. Bunu deneyip test etmiş bir arkadaş vardır belki. Sonuçta x16 pci x4 e dönüşüyor. Bu sefer aklıma şu geliyor arkadaşımda mining sistem vardı ve direk anakarta bağladığı RX580 ile riser ile bağladığı aynı hashrate oranındaydı. Eğer performans alabileceksem GTX 1060 kullanmayı düşünüyorum bu sistemle.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı