Rıdvan Dilmen nasıl bir futbolcuydu?

BadGamer

Hectopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Meslek
Mod Yapımcısı/Öğrenci/Spastik İguana ve Terliksi Hayvan Ticaretçisi
Rıdvan Dilmen nasıl bir futbolcuydu? Ailemdeki bazı kişiler çok övüyor. Nasıl bir futbolcuydu?

Rıdvan ismi ile Şeytan biraz ilginç olmuş. :D Bana ciddi yorum lazım. Ailemdekiler Bernardo Silva, Messi yedek kalırdı yanında falan diyorlar. Doğru mu?
Hocam o dönemki futboluyla öyleydi zaten. Zaten pek çok futbolcu Rıdvan'ı durdurmak için şiddetli faul yaptı. Bu sebeple Rıdvan çok sakatlık yaşadı.

O yıllarda duran futbol oynanıyordu.
Rıdvan da yetenek vardı ama fiziksel güç yoktu. Yani halısaha futbolcusu gibi kısa alanda çok başarılı ama sert oyunda etkisizdi.
Sakatlık sorunları yüzünden bir türlü istikrarlı bir futbolcu olamadı.

O yıllarda duran futbol oynanıyordu.
Rıdvan da yetenek vardı ama fiziksel güç yoktu. Yani halısaha futbolcusu gibi kısa alanda çok başarılı ama sert oyunda etkisizdi.
Sakatlık sorunları yüzünden bir türlü istikrarlı bir futbolcu olamadı.
Bunu ailemdekilere anlatıyorum ama maalesef "zeki adam top koşturur, koşmak ameleliktir" gibi çağdışı bir şey söylüyorlar bana. Hep Süper Lig izliyorlar, hayatları boyunca Premier Lig izlememiş kişiler bana futbol cahili falan diyor.

Bunu ailemdekilere anlatıyorum ama maalesef "zeki adam top koşturur, koşmak ameleliktir" gibi çağdışı bir şey söylüyorlar bana. Hep Süper Lig izliyorlar, hayatları boyunca Premier Lig izlememiş kişiler bana futbol cahili falan diyor.
Aslında tam olarak çağ dışı bir söylem değil. Tabi günümüzdeki futbolun evrilmesiyle bu dediğiniz başka bir noktaya evrildi ama Alex de Souza geçenlerde verdiği bir röportaj mıydı mektup muydu tam hatırlamıyorum orda kendisiyle ilgili bu sözü söylüyor. "Ben kendim değil topu koştururdum" diyerek. Ailenizdeki insanlarda Süper Ligde Hagi, Sergen ve Alex gibi oyuncuları izleyip büyülendiği için bunları diyorlardır onlara da hak vermek lazım. Ama dediğiniz gibi futbol artık çok evrildi.

Geri
Yukarı