Rig sistem için High Power PSU önerisi

samc34

Kilopat
Arkadaşlar selam,

Mining rigimde şu anlık 2 kartı çalıştıracak kısa zamanda 3 kartı çalıştıracak bir PSU düşünüyorum. Öncelikli beklentim minimum 4 adet 6+2 pin girişinin olması. Sistem 3 kart olduğunda en fazla toplamda 350W çekecek.

4 kart arasında kaldım ve bir türlü seçemedim.

High Power 850W 80+ Bronze 1040₺ // 750W 80+Gold'a kıyasla 100W fazla oluşu beni daha çok cezbetti. / Tayvan kapasitör. 6 adet koruma sertifikası var.

High Power 750W 80+ Gold 1100₺ // 850W'a göre verimliliği nispeten daha iyi ve Japon kapasitörler ile geliyor. 850W Bronze ile tüm sertifikaları aynı. 6 adet koruma seritifikası var.

Sharkoon 750W 80+ Gold 800₺ // Fiyat avantajından dolayı düşünüyorum. Tayvan kapasitörler 3 adet koruma sertifikası var.

High Power 750W 80+ Bronze 800₺ // Sharkoon'a muadil olarak yeni gördüğüm ve acaba mı dediğim. Tavyan kapasitörler. 5 adet koruma sertifikası var.

F/P olarak bakıldığında en çok ön plana çıkan sanırım HP 750W80+ Bronze gibi duruyor. Nedense Gold olunca daha çok iştahlandırıyor beni. Bronze ile arasında sadece verimlilik farkı var sanırsam. Oda pek ciddi bir şey değil yani. %4 %5 gibi bir fark var gibi duruyor. Yani 1 yıl düşünsem de tercihler çok iyi ve hepsinin birbirine avantajı olduğu için karar veremeyeceğim gibi duruyor. Destek ricadır :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Performance GD tavsiye ederdim.

Sistem 3 kart olduğunda en fazla toplamda 350W çekecek.
2 adet ET650-G kullanıyorum, sessiz ve çok memnunum. GPU sıralamasında Tier B bir PSU tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Ben Performance GD tavsiye ederdim.

2 adet ET650-G kullanıyorum, sessiz ve çok memnunum. GPU sıralamasında Tier B bir PSU tavsiye ederim.
Hocam 12v kanalında 14w kaybı var. 2 adet ondan alacağıma 850w 80+gold tek psu alabiliyorum o fiyata.

Sizin tercihiniz tabi ama 2 PSU bence her zaman daha iyi, totalde 1300W ve 8 adet 6+2 pin ileriye dönük olur.
Tabi ben 550 TL'e almıştım Kasım ayında.

Geri
Yukarı