Ring of Elysium europa_client.exe hatası

Makaleler
1
Ring of Elysium diye bir oyun var Steam'de Pubg tarzı bir oyun. Oyuna bazen girmiyor ve europa_client.exe hatası veriyor bazen giriyor ama açılış sayfasında kalıyor, oyunu yükleyip ana sayfasına giriş yapmıyor.

Bilgisayarın özellikleri yeterli. Windows güncel. Oyunu indirip yeniden kurdum olmadı.

Oyun dosyalarını doğrulatmaya çalışınca bir dosya eksik diyor ve indiriyor ama her tekrar doğrulattığıma yine bir dosya eksik diyor.

Ben de bu hatayı alıyorum:
Kod:
hata No: 00A9CAC79C2B575309E51AEEE8233923

Hata modülü: Europa_Client.exe

modül yolu: C: \ program dosyaları (x86) \ steam \ steamapps \ common \ Elysium halkası \ Europa_Client.exe

modülü ürünü: Europa

module company: Tencent

Bazı antivirüsler oyunu virüs olarak tespit edebiliyormuş. Geliştiricinin oyunda zararlı olmadığına ve tespitlerin geçersiz olduğuna dair açıklaması var. Hatta güvenlik firmaları da bunu doğrulamış.

İlk iş sistemde antivirüs varsa devre dışı bırakmak, europa_client.exe'ye ayrıcalık vermek ya da antivirüsü kaldırmak olmalı.

Ücretsiz ve kalitesiz bir AV kullanıyorsanız kaldırmanızı tavsiye ederim.
Evet işe yaramadı. Aslında da tam da yaramadı diyemem. Tüm programları kapatıp oyuna girdik zaten sadece Discord açıktı oyuna girdi ama sonra bir daha girmedi yine tüm altta çalışan programlar kapalı olmasına rağmen.
Discord'u ya da Discord Overlay'i kapatın.

Sorun devam ederse işletim sistemi, ekran kartı sürücü sürümü ve sistem özellikleri hakkında detaylı bilgi verin. Olay Görüntüleyicisi ve ProcMon raporu da paylaşın:

Bazı antivirüsler oyunu virüs olarak tespit edebiliyormuş. Geliştiricinin oyunda zararlı olmadığına ve tespitlerin geçersiz olduğuna dair açıklaması var. Hatta güvenlik firmaları da bunu doğrulamış.

İlk iş sistemde antivirüs varsa devre dışı bırakmak, europa_client.exe'ye ayrıcalık vermek ya da antivirüsü kaldırmak olmalı.

Ücretsiz ve kalitesiz bir AV kullanıyorsanız kaldırmanızı tavsiye ederim.

Discord'u ya da Discord Overlay'i kapatın.

Sorun devam ederse işletim sistemi, ekran kartı sürücü sürümü ve sistem özellikleri hakkında detaylı bilgi verin. Olay Görüntüleyicisi ve ProcMon raporu da paylaşın:
Windows Defender dışında hiçbir uygulama altta çalışmıyordu. Oyuna yine girmiyordu. Daha sonrasında format attım ama yine aynı hata ile karşılaştım.

Oyuna bu hafta büyük bir güncelleme geldi. Bu güncelleme ile problem çözüldü ama bu sefer de arkadaşım aynı hatayı alıyor.

Benim sistemim: i7 7700HQ, GTX 1050Ti Windows 10 1803.

Arkadaşımın: i5 8300H, GTX 1050, Windows 10 1803.

Ekran kartı sürücüleri güncel. Windows da güncel.

371219
371219
371219v
371219

Bende bu hatayı alıyorum oyuna giriyor sonra kendiliğinden atıp bu geliyor

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı