Çözüldü Riot Games ekranı siyah ekranda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 8.1

ahmetqaz

Centipat
Yer
İstanbul Sarıyer
Bugün Windows 8.1'e geçtim. Sonrasında Valorant yükleyip oyun performansına bakacaktım ama oyun açılırken ekranda Riot Games yazıyor sonra bir pencere açılıyor ama siyah ekranda kalıyor. Sorunuma.

Çözüm
Anladım. Dediğim gibi, oyun Windows 10 altını desteklemiyor. Şu an siyah ekran sorununu bir şekilde çözseniz bile oyunu açmanıza izin vermeyebilir. O yüzden direkt olarak temiz kurulum ile Windows 10'a geçmenizi öneriyorum ilk mesajım gibi.
Valorant Windows 8.1 desteklemiyor. Windows 10'a geçiniz.

1681480781395.png

Anladım. Bazı uyuşmazlıklar olmuş olabilir. İstemciyi kapatıp sistemi yeniden başlatıp yönetici olarak çalıştırmayı dener misiniz? Ek olark Riot istemcisine sağ tıklayın. Ardından uyumluluk modunu Windows 7 yapıp uygula deyin. Düzelmesi lazım.

Sistemim peki Windows 10 destekler mi? Sistemim: i5 2450M GT 520MX 1GB 4 GB RAM.

Anladım. Bazı uyuşmazlıklar olmuş olabilir. İstemici kapatıp sistemi yeniden başlatıp yönetici olarak çalıştırmayı dener misiniz? Ek olark Riot istemcisine sağl tıklayın. Ardından uyumluluk modunu Windows 7 yapıp uygula deyin. Düzelmesi lazım.

Tamamdır deneyeceğim.

Maalesef yine siyah ekranda kaldı.

Anladım. Dediğim gibi, oyun Windows 10 altını desteklemiyor. Şu an siyah ekran sorununu bir şekilde çözseniz bile oyunu açmanıza izin vermeyebilir. O yüzden direkt olarak temiz kurulum ile Windows 10'a geçmenizi öneriyorum ilk mesajım gibi.

Çözüm

Geri
Yukarı