Riot games'da nasil çalışan olunur?

Dostum piyasada iş bulmanın en iyi yolu bir işverenin sorun gidericisi olmandır. Atıyorum şirket Illustrator arıyordur ve sen bu işte iyiysen oraya rahatlıkla girebilirsin. Bir alanda uzmanlaşman gerekiyor. Oyun şirketlerinde bir çok pozisyon vardır. Linkedin'den incele.

Sen üniversiteye gitmemişsin, İngilizce öğrenmemişsin, o iş ile ilgili bir tecrüben yok kaldı ki daha iş başvurusunda ne istediklerini bile okumamışsın bir fikir edinmemişsin bana sormadan önce. Adamlar sana engelli raporun var diye iş mi verecekler? Hayal kurma diğerlerinin de dediği gibi sen en iyisi, hayatta başarılar.
Üni gidecem ama riot games çalışanı okul okumak gerekmiyor dedi engelli raporum var ise alirlar mi?

Sen bence çözüm aramıyorsun. İnsanlardan senin istediğin cevapları vermesini bekliyorsun. Üniversite okumazsan, dilin olmazsa, uzmanlık programında iyi olmazsan raporun hiçbir işe yaramaz. Lütfen aynı soruları tekrar tekrar sorma! Hiç kimse "Aa bu arkadaşın engelli raporu var alalım bunu ya çalışsın" demeyecek sana. Çalışacaksın, okuyacaksın, programlarda uzmanlaşacaksın ondan sonra eğer engelin işine engel olmayacak bir engelse diğerleri gibi sen de çalışabilirsin.

Sen bence çözüm aramıyorsun. İnsanlardan senin istediğin cevapları vermesini bekliyorsun. Üniversite okumazsan, dilin olmazsa, uzmanlık programında iyi olmazsan raporun hiçbir işe yaramaz. Lütfen aynı soruları tekrar tekrar sorma! Hiç kimse "Aa bu arkadaşın engelli raporu var alalım bunu ya çalışsın" demeyecek sana. Çalışacaksın, okuyacaksın, programlarda uzmanlaşacaksın ondan sonra eğer engelin işine engel olmayacak bir engelse diğerleri gibi sen de çalışabilirsin.
Riot gamese mesaj gönderdim dediğini anlamadim üni okuyacam başka ne yapmaliyim riot games okulu okumak gerekmiyor diyor engelli raporum var çalışabilir miyim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200408-141935.png
    Screenshot_20200408-141935.png
    24,5 KB · Görüntüleme: 224
Engelli raporunun sana bütün kapıları açacağını ve bizim de onu söylememizi istiyorsun ama yok öyle bir şey. Hayal dünyasından çıkıp gerçeklere bakmalısın. 3 sayfadır laf anlatmaya çalışıyor insanlar, hala aynı şeyleri yazıp duruyorsun. Öyle büyük bir şirkette, yazılım alanında çalışmak istiyorsan:

• Üniversite bitireceksin.
  • İyi bir ortalaman olacak.
  • Sağlam İngilizce bileceksin.
  • Kendini birçok konuda geliştireceksin.
  • Piyasada ''aranan adam'' olacaksın.

Bunlar ve daha yazılabilecek birçok şey olmazsa engelli raporun hiçbir şey ifade etmez. Bir daha aynı soruları sorarsan rapor edeceğim mesajını zira çok iyi anlıyorsun ama anlamamış ayağına yatıyorsun gibi geldi bana.

Engelli raporunun sana bütün kapıları açacağını ve bizim de onu söylememizi istiyorsun ama yok öyle bir şey. Hayal dünyasından çıkıp gerçeklere bakmalısın. 3 sayfadır laf anlatmaya çalışıyor insanlar, hala aynı şeyleri yazıp duruyorsun. Öyle büyük bir şirkette, yazılım alanında çalışmak istiyorsan:

• Üniversite bitireceksin.
  • İyi bir ortalaman olacak.
  • Sağlam İngilizce bileceksin.
  • Kendini birçok konuda geliştireceksin.
  • Piyasada ''aranan adam'' olacaksın.

Bunlar ve daha yazılabilecek birçok şey olmazsa engelli raporun hiçbir şey ifade etmez. Bir daha aynı soruları sorarsan rapor edeceğim mesajını zira çok iyi anlıyorsun ama anlamamış ayağına yatıyorsun gibi geldi bana.
Iyi bir ortalaman olmasi ne demek oluyor?

riot games okulu okumak gerekmiyor diyor
Riot Games diye bir okul yok zaten. Ben sana iş ilanlarının verildiği sayfayı paylaştım ve bu sayfada çeşitli alanlar için iş ilanları mevcut ancak şuan sadece bir tane açık pozisyon var. Bu pozisyonda bunları gerektiriyor;
rg.png

Adam sennden BA/BS level diploma istiyor yani üniversite bitirmeni istiyor 4 yıllık. Bu herhangi bir bölüm olabilir ancak senden istediği 8 yıllık bir tecrübe de var iş ile alakalı. Sen daha iyi bir ortalamanın ne demek olduğunu bilmiyorsun. Arkadaşın iyi bir ortalamadan kastı sen üniversitedeyken okulu belirli bir GDP ile bitirirsin bu 4 üzerinden olur. Eğer daha ne istediklerini anlayacak kadar ingilizcen yoksa sen unut bu işleri ve tekrar bu mesajımı da ''Engelli Raporum Var'' diye alıntıla ben anlarım. Adamlar senden tecrübe ve diploma istiyorlar rapor değil.

Riot Games'de nasıl çalışabilirim? Hangi okulu bitirmeliyim?

Tavsiyemi dikkate al once yazılımla ilgilen küçük çaplı oyun veya oyunla ilgili yazılımlar yap hatta orta seviye şirketlere girebilmeye calış başta iyi bir yazılımcı ol sonra yaptığın oyunları pazarla Epic Games vb yerlerde iyi bir satış rakamına ulaşırsa ismin duyulur sonra da sen orta seviye bir şirkete girersin burada hem dil öğren hem de yazılım geliştir bu arada yine oyun vb yazılımlar yap boylece adın her zaman biraz daha duyulur sonra Riot gamesin gözüne hitap edebilecek bir şey yap mesela.
Rockstar games icin iyi bir GTA benzeri oyun
4K icin Borderlands ve benzeri oyun gibi yani firmanın ilgili olduğu alanda kendini geliştir ve dili unutma her zaman cok yönlü bir calışan iyidir bu arada ismin iyice duyulunca firmaya bir yazı gönder iş başvurusu icin ve firmanın ilgilendiği konuyla ilgili bir projede yanında gönder şansın artar ama dedim gibi yazılım kurnazlık ve dil bunlar senin icin önemli.

Tavsiyemi dikkate al once yazılımla ilgilen küçük çaplı oyun veya oyunla ilgili yazılımlar yap hatta orta seviye şirketlere girebilmeye calış başta iyi bir yazılımcı ol sonra yaptığın oyunları pazarla Epic Games vb yerlerde iyi bir satış rakamına ulaşırsa ismin duyulur sonra da sen orta seviye bir şirkete girersin burada hem dil öğren hem de yazılım geliştir bu arada yine oyun vb yazılımlar yap boylece adın her zaman biraz daha duyulur sonra Riot gamesin gözüne hitap edebilecek bir şey yap mesela.
Rockstar games icin iyi bir GTA benzeri oyun
4K icin Borderlands ve benzeri oyun gibi yani firmanın ilgili olduğu alanda kendini geliştir ve dili unutma her zaman cok yönlü bir calışan iyidir bu arada ismin iyice duyulunca firmaya bir yazı gönder iş başvurusu icin ve firmanın ilgilendiği konuyla ilgili bir projede yanında gönder şansın artar ama dedim gibi yazılım kurnazlık ve dil bunlar senin icin önemli.
Teşekkürler yazılım veya tasarımcı hangisi olayım? Oyun şirketleri ise alir mi?

Geri
Yukarı