Rival 110 fare çalışmıyor

EmreCanTuna

Kilopat
Makaleler
32
Yer
Çorlu/Tekirdağ
Merhaba, tam 1 yıl önce Rival 110 fare almıştım. Dün itibarıyla birden ışıkları söndü ve çalışmaz hale geldi. Daha garantisi devam ediyor. Garantiye göndereceğim lakin göndermeden önce bir soru sormak istedim. Fareyi bilgisayardan çıkarıp tekrar taktığımda birkaç dakika aygıtın takıldığına dair Windows hiç ses çıkarmıyor. Daha sonra ses geliyor fakat farede herhangi bir hareketlilik olmuyor. Aygıt yöneticisine girip baktığımda "Bilinmeyen USB Aygıtı(Aygıt Tanımlayıcısı İsteği Başarısız Oldu)" şeklinde ünlemli bir aygıt gözüküyor. Aygıtı kaldır deyip fareyi tekrar söküp takıyorum fakat bazen çok kısa süre çalışıyor ve yine aynı şekilde gidiyor. Bazen hiç ışıkları vs. yanmıyor yani çalışmıyor. Fare bilgisayara takılıyken bilgisayarı sıfırdan açarken bile klavyenin ışıkları bi' gel git yapıyor ama farede hiç hareket olmuyor. Daha geçen gün SSD aldığım için format atmıştım. Yani Windows'ta yeni kuruldu. Fare tam manasıyla bozuk da değil. Resmen kafasına göre bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. Ama çoğunlukla çalıştıramıyorum. Sorun sizce yazılımsal bir sorun mu, yoksa farede mi sıkıntı var? Farklı bilgisayara sahip olmadığım için farklı bir bilgisayarda deneme şansım yok. Kullandığım bilgisayarın tüm USB portlarına takıp çıkartıyorum ama durum aynı. Stabil bir şekilde çalışmasını sağlayamıyorum. Çalıştırabilsem de bilgisayarı kapatıp belli bir süre sonra açınca yine çalışmıyor. SS yazılımı yüklüyken de aynı sorun devam ediyor yüklü değilken de.

Geri
Yukarı