Rival 3 sol tuş sıkışıyor

725064

Picopat
Makaleler
2
Sol Click biraz içeri çöküyor ve bir yere giriyor gibi oluyor, tıklarken ve epey rahatsız ediyor. Önceden böyle değildi ne yapabilirim? Sanki yapışıyor gibi oluyor.

Her tıklama da yapmıyor bu arada tabii.

Son düzenleme:
Sol Click biraz içeri çöküyor ve bir yere giriyor gibi oluyor, tıklarken ve epey rahatsız ediyor. Önceden böyle değildi ne yapabilirim? Sanki yapışıyor gibi oluyor.

Her tıklama da yapmıyor bu arada tabii.
Garantisi varsa yolla gitsin, garanti bittiyse içini açıp bir kontrol et içine birşey kaçmış veya parça kırılmış olabilir.

Switch problemi ise direk çöp mü oluyor? Yoksa değiştirme gibi bir şansım var mı? Yeni mouse alabilecek param yok olsa da bu fareyi sevdim kullanmaya devam etmek istiyorum.

ASUS stric gibi üst model mouse çeşitlerin de Switch değişimi yapılmaktadır. Ayrıca ses değişimi için keyfi değişim de yapılabilir. Mouse bilginizi aratırsanız YouTube üzerinde belki bir tamir videosuna denk gelirsiniz. Ama sorun yok diyorsanız kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ingilizce kaynaklara bakmak gerek hiçbir şey bulamasam WD-40 denerim ben :) Sorunun kaynağı bulunursa tabii.

Switch problemi ise direk çöp mü oluyor? Yoksa değiştirme gibi bir şansım var mı? Yeni mouse alabilecek param yok olsa da bu fareyi sevdim kullanmaya devam etmek istiyorum.

Switch alıp PCB'sinden lehimlerini sökmen gerek takılı olanların. Ardından ise düzgün bir şekilde yerine koyup tekrardan lehimlemeniz gerekiyor.

Yani 150TL civarı gidiyor yine. Bazı Instagram sayfaları tamir yapıyor onlara bak elimden gelmez dersen. 300 civarına çözersin o şekilde.

Kendin yaparsan Max 150 civarı. Çevrende elektronikçi varsa onlara da taktırabilirsin Switch alıp.

Switch alıp PCB'sinden lehimlerini sökmen gerek takılı olanların. Ardından ise düzgün bir şekilde yerine koyup tekrardan lehimlemeniz gerekiyor.

Yani 150TL civarı gidiyor yine. Bazı Instagram sayfaları tamir yapıyor onlara bak elimden gelmez dersen. 300 civarına çözersin o şekilde.

Kendin yaparsan Max 150 civarı. Çevrende elektronikçi varsa onlara da taktırabilirsin Switch alıp.

Hocam bu kadar kolay bir şey mi eskime olayı? Vurmadım bir şey yapmadım anlayamadım doğrusu.

Hocam bu kadar kolay bir şey mi eskime olayı? Vurmadım bir şey yapmadım anlayamadım doğrusu.

İçinde sıkıntılı Omron'ların olması gerekiyor. Öyleyse zaten sıkıntı çıkartması normaldir ancak problem Switch kaynaklımı yoksa yapı kaynaklımı içini açıp onu teyit edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı