Rival 600 sorunlu mu?

hamza4kgul

Hectopat
Öncelikle merhabalar. Yakın tarihte toplayacağım yeni bilgisayar için mouse bakıyorum ve çok uzun bir süredir kafamda Rival 600 vardı. Ancak Technopat Sosyal'deki konular kafamı karıştırdı doğrusu. Rival 600 ile problem yaşayan çok kişi varmış. Bu sebepten yüzünden tercihimi Logitech G502 modelinden yana kullanmaya karar verdim, ancak gönlüm hala Rival 600 de diyebiliriz. Bu iki mouse arasında hangisini tercih etmeliyim sizce? Rival 600 gerçekten de problem yaratır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Logitech'in G502 modeli Rival 600'e oranla ağır bir fare, yani birbirlerine alternatif olamazlar. Ayrıca Logitech G502 HERO modeli çıktı, Türkiye'de göremedim. Ülkemizde hala eski Logitech G502 Proteus Spectrum modelini satıyorlar ve bana sorarsan "biraz" pahalılar. Rival 600'e gelecek olursak kauçuk kısmında sorun yaşayan arkadaşım var. Kauçuk aşınıyor ve hatta altındaki yapışkanı akışkan olabiliyor.

Sanırım evet:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet, sanırım G502 yolu gözüktü bana :)
Kauçuklarının aşındığını söyleyenler var, imleçte sürekli takılmaların olduğunu söyleyenler de var.
Öncelikle Logitech'in G502 modeli Rival 600'e oranla ağır bir fare, yani birbirlerine alternatif olamazlar. Ayrıca Logitech G502 HERO modeli çıktı, Türkiye'de göremedim. Ülkemizde hala eski Logitech G502 Proteus Spectrum modelini satıyorlar ve bana sorarsan "biraz" pahalılar. Rival 600'e gelecek olursak kauçuk kısmında sorun yaşayan arkadaşım var. Kauçuk aşınıyor ve hatta altındaki yapışkanı akışkan olabiliyor.
Adam akıllı mouseların hepsi min. 300-400 TL civarlarında başlıyor ülkemizde, ne yazık ki durum böyle. G502'nin fps oyunlarında ki performansını çok övenler var, aynı zamanda dediğiniz gibi mouseun ağır oluşu da "bence" güzel bir şey. Kauçuk aşınma ve altta ki plastiğin erime problemini de çok yerde duydum, o yüzden bu konuyu açtım zaten. Sanırım G502 almam gerek, Rival 600'e yanaşmayalım, elimizde kalmasın :)

Dostum tek tavsiyem Benq Zowie mouse.Şuan cs go edition kullanıyorum efsane.Önceden g900 rival 600 g300 falan kullandım.Açık ara en sorunsuz ve sağlamı Benq mouse idi.

G502 ile FPS oyunu oynayamazsın.
Açık net. Tartışmaya da kapalı.
Fare güzeli güzel ama FPS oyun fareleri arasında ilk 100'e giremez.
Moba tarzı oyun oynuyorsan kesin G502.

Rival 600, G502 ile karşılaştırılabilecek bir mouse değil. Oyun oynayacaksanız ve özellikle FPS oyunları da varsa, seçiminiz kesinlikle Rival 600 olmalı. O sorunları yaşayan çok insan gördüm, sanırım üretimde genel bir sorun var. Bende Rival 600 kullanıyorum 1 yıldır ama hiçbir sorun yok. Olur ise iade-değişim yapıyorlar ithalatçı garantili almadıysan.

Kullanıyorum bir problem yaşamadım. Donanımsal olarak bir kez problem yaşadım hiç bir cihaz mouse’u görmüyordu Ss ile iletişime geçtim recovery dosyası paylaştılar sorunum anında halloldu. İyi bir firmadır. Estetik olarak sorun olabilir o da kauçuk bölümleri sanıyorum kullanıma bağlı olduğunu düşünüyorum kendim bir sorun yaşamadım.

Kullanıyorum bir problem yaşamadım. Donanımsal olarak bir kez problem yaşadım hiç bir cihaz mouse’u görmüyordu Ss ile iletişime geçtim recovery dosyası paylaştılar sorunum anında halloldu. İyi bir firmadır. Estetik olarak sorun olabilir o da kauçuk bölümleri sanıyorum kullanıma bağlı olduğunu düşünüyorum kendim bir sorun yaşamadım.
Bu yanıtınızdan anladığım kadarı ile sorun genel değil ve kullanıma da bağlı.. Fps oyunları içinde aynı şekilde riva 600 daha iyi evet, iyisi mi ben şansımı deniyeyim.
Rival 600, G502 ile karşılaştırılabilecek bir mouse değil. Oyun oynayacaksanız ve özellikle FPS oyunları da varsa, seçiminiz kesinlikle Rival 600 olmalı. O sorunları yaşayan çok insan gördüm, sanırım üretimde genel bir sorun var. Bende Rival 600 kullanıyorum 1 yıldır ama hiçbir sorun yok. Olur ise iade-değişim yapıyorlar ithalatçı garantili almadıysan.
Peki nereden almamı önerirsiniz?
t
Dostum tek tavsiyem Benq Zowie mouse.Şuan cs go edition kullanıyorum efsane.Önceden g900 rival 600 g300 falan kullandım.Açık ara en sorunsuz ve sağlamı Benq mouse idi.
Tasarıma da biraz önem veriyorum diyebiliriz :) Benq zowie'nin tasarımı hiç hoşuma gitmiyor açıkçası, tavsiyeniz için yine de teşekkür ediyorum.
G502 ile FPS oyunu oynayamazsın.
Açık net. Tartışmaya da kapalı.
Fare güzeli güzel ama FPS oyun fareleri arasında ilk 100'e giremez.
Moba tarzı oyun oynuyorsan kesin G502.
FPS oyunlarında kullanıpta performanından çok memnun olanlar var, ancak tasarımından anladığım kadarıyla evet, fps oyunları için fazla müsait değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı