Rival 650 vs G502 lightspeed

gRight

Hectopat
Merhaba. Sizce Rival 650 mi daha iyi yoksa G502 lightspeed mi? Bütçe olarak hiçbir sıkıntı yok. Sadece iki mouse arasında kararsız kaldım. Yazılım anlamında ve kullanım anlamında sizce hangisi daha iyi?

Son düzenleyen: Moderatör:
G502 Lightspeed kullanım açısından daha iyi diye biliyorum. 650'nin ağır olduğunu söylüyorlar.

G502 kullanıcısı (Stock versiyonu) olarak; mouse tipinin ergonomik açısından başarılı buluyorum, Rival ise pek standart kullanımına sahip. Keza yazılımda ve oyunlarda özellikle makro işlevlerinde G502'de epey iş görüyor (11 adet atama tuşlarına sahip, Rival'de ise 7). Fare hassasiyeti ise yanlış hatırlamıyorsam Rival'e göre 2 katı kadar dpi'ye sahip, yanılıyor da olabilirim. Ancak malzeme kalitesi ve özellikle tıklama ömrü olarak Rival daha başarılı. Kablosuz konusunda özellikle pil konusunda pek yorum yapamayacağım ancak edindiğim kaynaklara göre (RGB kapalı iken) G502, tam kullanımda 2 güne gidiyorken, Rival ise 1 gün. Bu pil performansı konusunda Youtube'de incelemelerde mutlaka göz atın. Sonuç olarak tercihim G502 olacaktır.

Ekleme: Pek İngilizceniz varsa şu makaleye göz atmanı isteyeceğim. Logitech G502 LIGHTSPEED vs SteelSeries Rival 650 Side-by-Side Mouse Comparison

Yeni konular

Geri
Yukarı