Çözüldü RivaTuner Statistics Server "Direct3D12 components cannot be hooked right now" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PeluşPenguen

Hectopat
Yer
Артём
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi(1.Sınıf)
Her MSI Afterburner'ı açtığımda bu hatayı alıyorum. Sanırım ekran kartımın DX12 desteklemediğinden dolayı. Her açılışta bu uyarı mesajını görmemek için ne yapmalıyım?

Ekran kartım: AMD Radeon HD 6790.

rivatuner hata.png

Çözüm
"RivaTuner Statistics Server" dosya konumunu açın.

64Bit için > "C:\Program Files (x86)\RivaTuner Statistics Server"
32Bit için > "C:\Program Files\RivaTuner Statistics Server"

Değişiklik yapabilmek için önce dosya konumundaki "ProfileTemplates" klasörüne izin vermeniz gerekli.

"ProfileTemplates" klasörünü üzerinde fare ile sağa tıklayın > Özellikler > Güvenlik > Düzenle seçin. Açılan pencerede Grup yada Kullanıcı Adları bölümünden "Users(Kullanıcı Adınız/Users)" seçin ve "Tam Denetim" için "İzin ver" kutusunu işaretleyin ve "Tamam" diyerek çıkış yapın.

İzin işlemi tamamlandıktan sonra "ProfileTemplates" klasörünün içindeki "Config" dosyasını "Not Defteri" ile açın ve içerisindeki "0" olan "Silent" değerini "1" yapın ve dosyayı kaydedin.

RivaTuner Statistics Server programını kapatıp tekrar açtığınızda artık uyarı vermeyecektir.
Her MSI Afterburner'ı açtığımda bu hatayı alıyorum. Sanırım ekran kartımın DX12 desteklemediğinden dolayı. Her açılışta bu uyarı mesajını görmemek için ne yapmalıyım?

Eki Görüntüle 1030582

Galiba yok çünkü desteği olmadığı için sürekli hatırlatcak.
Windows bildirim ayarından Afterburner programını kapatıp dene.

Eki Görüntüle 1030582

Sol üstte FPS gösterme olayı var ya onu senin ekran kartında yapamıyor, benimkinde de öyle çünkü desteklemiyor, ayarlardan FPS göstermeyi kapatınca gitmişti bende ama nasıl yaptığımı hatırlamıyorum direkt internetten bulabilirsin.

Sol üstte FPS gösterme olayı var ya onu senin ekran kartında yapamıyor, benimkinde de öyle çünkü desteklemiyor, ayarlardan FPS göstermeyi kapatınca gitmişti bende ama nasıl yaptığımı hatırlamıyorum direkt internetten bulabilirsin.

Evet ayarlardan FPS göstermeyi kapatınca gitmekte. Benim istediğim FPS göstermeyi kapatmadan uyarı mesajı almamak. Yabancı internet sitelerini araştıracağım.

Evet ayarlardan FPS göstermeyi kapatınca gitmekte. Benim istediğim FPS göstermeyi kapatmadan uyarı mesajı almamak. Yabancı internet sitelerini araştıracağım.

Öyle bir şey mümkün değil ekran kartın desteklemiyor ama herhangi bir program yükleme vb. bir çözümle düzelir mi o kadarını bilmiyorum denemedim.

Geri
Yukarı