RJ11 DSL kablosundan RJ45 WAN/LAN kablosuna dönüştürücü var mı?

DjPlak

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, sorum aslında başlıkta özetledim.
Ancak biraz detaylandırıp kafanızda çözüm için düşünmenizi sağlayacağım.
Ben hazır halde bir VDSL modem ile internetimi kullanmaktayım. Bu modeme DSL kablosu(RJ11) ile internet alıyorum normal olarak.
Şu an bu modemi başka bir yere götürmek durumdayım. Ancak internetimi kullanmaya devam etmek istiyorum.
Elimde bir Tenda marka bir router var. Ve bununla beraber DSL(RJ11) girişi yok WAN/LAN(RJ45) girişi var. Router özelliğiyle WAN üzerinden gelen interneti Wi-Fi yoluyla yayabiliyor.

1628794928233.png

1628794974118.png

özetle sorum: Dışarıdan gelip modeme taktığım şu an modemim olmadığı için bu DSL/RJ11 kabloyu internetimi routerımla kullanabilmeye devam edebilmek için WAN/LAN RJ45'e dönüştürmem lazım. Nasıl yapabilirim?

1628796082018.png

Son düzenleyen: Moderatör:
O cihaz router modem değil. RJ-11 giriş için modem DSL gerekli. Fiber bağlantıda kullanabilirsin o girişi.
aynen modem özeliği yok sadece tekrarlayıcı . Ben rj11 kablosunu bir dönüştürücü ile rj45 e dönüştüremez miyim ? çünkü modemim olmıcak sadece bu roter var. yani illaki VDSL destekli bir modeme mi ihtiyacım var yoksa varmı dönüştürücü

aynen modem özeliği yok sadece tekrarlayıcı . Ben rj11 kablosunu bir dönüştürücü ile rj45 e dönüştüremez miyim ? çünkü modemim olmıcak sadece bu roter var. yani illaki VDSL destekli bir modeme mi ihtiyacım var yoksa varmı dönüştürücü
Dönüştüremezsiniz maalesef. O router tek şekil kullanabilirsin o da yeni bir VDSL modem almak RJ-11'i ona bağlayıp bu router ise köprü modunda kullanabilirsin.

Dönüştüremezsiniz maalesef. O router tek şekil kullanabilirsin o da yeni bir VDSL modem almak RJ-11'i ona bağlayıp bu router ise köprü modunda kullanabilirsin.
hım. yani illaki para harcıcaz. 2.el VDSL modem bakmaya başlıyım o zaman? ne marka model eskilerden yada yenilerden ne önerirsiniz, ucuz kaliteli sadece amacı dsl yi çevirecek.

Aklımda bir çözüm daha var. şuan kullandığım buradan götüreceğim
VMG3312-B10B
1628797663026.png
bu modemin wifi performansında memnun değilim. alalı 6-7 Sene oldu her hal ...

Hem ileriki evimde için fiber olursa modem desteğide hazır olur. fiber destekli wifi daha güçlü olduğunu söyledikleri 385TL nakite ZyXEL VMG3625-T50B Modem - Özellikler ve Fiyatı — TurkNet bu modemi
1628797871064.png
alsam mı ? Değer mi modem yenilemiş olurum.

Tavsiyeniz nedir ?

hım. yani illaki para harcıcaz. 2.el VDSL modem bakmaya başlıyım o zaman? ne marka model eskilerden yada yenilerden ne önerirsiniz, ucuz kaliteli sadece amacı dsl yi çevirecek.

Aklımda bir çözüm daha var. şuan kullandığım buradan götüreceğim
VMG3312-B10B Eki Görüntüle 1136107 bu modemin wifi performansında memnun değilim. alalı 6-7 Sene oldu her hal ...

Hem ileriki evimde için fiber olursa modem desteğide hazır olur. fiber destekli wifi daha güçlü olduğunu söyledikleri 385TL nakite ZyXEL VMG3625-T50B Modem - Özellikler ve Fiyatı — TurkNet bu modemi Eki Görüntüle 1136116 alsam mı ? Değer mi modem yenilemiş olurum.

Tavsiyeniz nedir ?
Kullandığınız modemin WİFİ özelliğini kapatın. Daha sonra Tenda'yı köprüye alarak kullanın. Boşa masrafa gerek yok. Attığınız Türknet modemi kullanıyorum memnunum.

Kullandığınız modemin WİFİ özelliğini kapatın. Daha sonra Tenda'yı köprüye alarak kullanın. Boşa masrafa gerek yok. Attığınız Türknet modemi kullanıyorum memnunum.
bu modemi buradan götüreceğim başka bir yerde kullanacağım. O yüzden buraya ye 2.el vdsl ayarlıcam bir tane. Ancak aklımın ucundan geçiyor bu bahsettiğim modem. fiyatı sanki muadillerine göre uygun gibi nakit alınca 385TL. siz nezaman kaça aldınız .

bu modemi buradan götüreceğim başka bir yerde kullanacağım. O yüzden buraya ye 2.el vdsl ayarlıcam bir tane. Ancak aklımın ucundan geçiyor bu bahsettiğim modem. fiyatı sanki muadillerine göre uygun gibi nakit alınca 385TL. siz nezaman kaça aldınız .
Ben para vermedim hocam ücretsiz verdi Türknet bana Gigafiber olduğum için. 930 Mbps felan rahat veriyor öneririm.

Geri
Yukarı