RJ45 konnektörlerin modem ve kasaya uymaması

LegendSoul

Centipat
Problemim başlıkta da yazdığım gibi. İnternette bununla ilgili hiçbir şey bulamadım maalesef. Ancak ne hikmetse geçen gün satın aldığım RJ45 konnektörler ne anakartın üzerindeki ethernet girişine uyuyor ne de modemin lan çıkışına. İnanılmaz bir durum. Böyle bir şeyle karşılaşan var mı acaba?

O zaman senin güzel objektifinden fotoğraf bekliyoruz. Çok merak ettim nasıl bir kablo :) @LegendSoul

Fotoğraflarını çektiğim kablo değil, konnektörler. Ama satın aldığım 60 metrelik kablonun kendinden olan konnektörleri de aynı şekilde hiçbir şekilde girmiyor.

Son fotoğrafta görüldüğü gibi lan portuna büyük geliyor. Ne kadar zorlarsam zorlayayım oraya girmiyor. Zaten zorlamaya da gerek yok. Bunun çok kolay bir şekilde oraya oturması lazım. Daha önce söylediğim gibi aynı sorun anakartın ethernet girişinde, switchte ve laptobun ethernet girişinde de mevcut.

@@tyfnkhrmn @6208

Aldığınız RJ45 konnektörlerin(çakılı kablo da dahil) boyutları bir tık büyük gerçekten. İmalat hatası diye düşünüyorum çünkü uç gerçekten RJ45.

Aldığım kutu 25'likti. Hepsini denedim hiçbiri olmadı. Ama o ürünü alan başka kişilerin yorumları gayet iyi, hiçbir sorun yaşamamışlar. Yalnızca beni mi buldu bu fantastik durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı