RK61 klavye alınır mı?

Bütçe
1300-1800
hocam custom işinden çok anlamıyorum siz bana link atsanız gmk 67 nin bi de switch olarak iyi bir switch önerir misiniz red switch

hocam bütçeme göre biraz düşük kaliyor
Dün 1200'dü fiyat şimdi tekrar 1400'lere çıkmış indirim bekleyebilirsin veya yeni üye indirimi + jeton ile alabilirsin. Gmk67 alüminyum kasa olduğundan 1500-1600 civarında ama bence plastik kasa ses olarak çok daha iyi, tavsiye ederim.

Switch olarak gateron milky yellow öneririm, red versiyonu da var ama yellow'un sesi ayrı güzel. Bendeki klavyenin sesi şöyle: Vocaroo | Online voice recorder

Kullanıcı incelemeleri bölümümde incelemem var bakabilirsin. Customların bir olayı yok, switch takıp üstüne keycap takıyorsun o kadar, ama bu gmk'larda çok fazla köpük koyduklarından üst kapağı çıkarıp, en üstteki filmi sökmen gerekebilir, bende temassızlık olmuştu switchlerin pinleri filmleri delip geçememiş o yüzden o filme delik açarak sorunu çözdüm, direkt sökersen de oluyor. Bunun dışında bie sıkıntısı yok.

Dün 1200'dü fiyat şimdi tekrar 1400'lere çıkmış indirim bekleyebilirsin veya yeni üye indirimi + jeton ile alabilirsin. Gmk67 alüminyum kasa olduğundan 1500-1600 civarında ama bence plastik kasa ses olarak çok daha iyi, tavsiye ederim.

Switch olarak Gateron milky yellow öneririm, red versiyonu da var ama Yellow'un sesi ayrı güzel. Bendeki klavyenin sesi şöyle: Vocaroo | Online voice recorder

Kullanıcı incelemeleri bölümümde incelemem var bakabilirsin. Custom'ların bir olayı yok, Switch takıp üstüne keycap takıyorsun o kadar, ama bu Gmk'larda çok fazla köpük koyduklarından üst kapağı çıkarıp, en üstteki filmi sökmen gerekebilir, bende temassızlık olmuştu Switch'lerin pinleri filmleri delip geçememiş o yüzden o filme delik açarak sorunu çözdüm, direkt sökersen de oluyor. Bunun dışında bie sıkıntısı yok.

Hocam linki yok mu bu ürünün?

Switch olarak gateron milky yellow öneririm, red versiyonu da var ama yellow'un sesi ayrı güzel. Bendeki klavyenin sesi şöyle: Vocaroo | Online voice recorder

Kullanıcı incelemeleri bölümümde incelemem var bakabilirsin. Customların bir olayı yok, switch takıp üstüne keycap takıyorsun o kadar, ama bu gmk'larda çok fazla köpük koyduklarından üst kapağı çıkarıp, en üstteki filmi sökmen gerekebilir, bende temassızlık olmuştu switchlerin pinleri filmleri delip geçememiş o yüzden o filme delik açarak sorunu çözdüm, direkt sökersen de oluyor. Bunun dışında bie sıkıntısı yok.
hocam switchin sesi çok hoşuma gitti gmk 87 ve bu switchi alıp başka keycaps taksam ses değişir mi

hocam switchin sesi çok hoşuma gitti gmk 87 ve bu switchi alıp başka keycaps taksam ses değişir mi
Daha ince keycap takarsan daha tizleşir, ABS plastikten yapılmış keycapler var mesela ucuz ama sesi çok tiz ve bunlar gibi tok değil. ABS keycap de kullandım ama çok ince ve sesi oyuncak gibi çıkıyor, şimdi PBT'ye geçince yazarken mutlu ediyor insanı resmen, sesi gerçekten güzel.

Alacaksan PBT plastikten yapılmış keycaplere bakabilirsin genelde daha kalın yapılı oluyor, aynı böyle olur ses olarak. Aliexpress'te PBT keycap diye aratırsan bir sürü renk ve dizayn çıkar, istediğini alabilirsin.

Daha ince keycap takarsan daha tizleşir, ABS plastikten yapılmış keycapler var mesela ucuz ama sesi çok tiz ve bunlar gibi tok değil. ABS keycap de kullandım ama çok ince ve sesi oyuncak gibi çıkıyor, şimdi PBT'ye geçince yazarken mutlu ediyor insanı resmen, sesi gerçekten güzel.

Alacaksan PBT plastikten yapılmış keycaplere bakabilirsin genelde daha kalın yapılı oluyor, aynı böyle olur ses olarak. Aliexpress'te PBT keycap diye aratırsan bir sürü renk ve dizayn çıkar, istediğini alabilirsin.
peki hocam teşekkürler gmk87 gateron milky yellow bi de keycaps alacagim

hocam gmk 67 olsa sorun çıkar mi

Son düzenleme:

hocam gmk 67 olsa sorun çıkar mi
Ne demek hocam, umarım istediğiniz gibi olur.

Gmk67 olsa da elbette sıkıntı olmaz, tek fark kasasının alüminyum olması ve boyutu. O da gayet iyi bir klavye ve daha eski olduğundan baya incelemesi var internette, isterseniz ilk onlara bakın ve öyle karar verin. Kendi yazılımı da var diye biliyorum.

Ne demek hocam, umarım istediğiniz gibi olur.

Gmk67 olsa da elbette sıkıntı olmaz, tek fark kasasının alüminyum olması ve boyutu. O da gayet iyi bir klavye ve daha eski olduğundan bayağı incelemesi var internette, isterseniz ilk onlara bakın ve öyle karar verin. Kendi yazılımı da var diye biliyorum.

Hocam klavye RGB mi yoksa renkler sabit mi acaba?

Hocam klavye RGB mi yoksa renkler sabit mi acaba?
RGB klavye, hatta kısayollarla rengin tonunu, doygunluğunu vs. ayarlayabiliyorsunuz. VIA ve QMK desteği var, bende VIA düzgün çalışmadı niyeyse, ama klavye üzerinden hallettim onun yerine renk ayarını. İleride büyük ihtimalle GMK67 gibi buna da program çıkarırlar.

RGB klavye, hatta kısayollarla rengin tonunu, doygunluğunu vs. ayarlayabiliyorsunuz. VIA ve qmk desteği var, bende VIA düzgün çalışmadı niyeyse, ama klavye üzerinden hallettim onun yerine renk ayarını. İleride büyük ihtimalle gmk67 gibi buna da program çıkarırlar.

Hocam kusura bakma çok soru sordum ama Custom hakkında hiçbir fikrim yok. Switch bu switch'i takabilir miyim problem olur mu? Yağlama falan birkaç bir şey gördüm yağlama nedir bilginiz var mı ve son olarak RGB'yi gizleyen değil de renkleri gorebileceğim keycaps önerebilir misiniz?

Geri
Yukarı