RK61 klavye alınır mı?

Bütçe
1300-1800
Hocam kusura bakma çok soru sordum ama Custom hakkında hiçbir fikrim yok. Switch bu switch'i takabilir miyim problem olur mu? Yağlama falan birkaç bir şey gördüm yağlama nedir bilginiz var mı ve son olarak RGB'yi gizleyen değil de renkleri gorebileceğim keycaps önerebilir misiniz?
Yok hocam istediğiniz kadar sorun, cevaplamaya çalışırım elbette.
  • Klavye 3 ve 5 pinli tüm switchlerle uyumlu.
  • Fabrikadan yağlı geliyorsa switchleriniz bir şey yapmanıza gerek yok, yağlama işi çok zahmetli ve maliyetli.
  • Çoğu switch'te RGB yeterli görünürlükte oluyor, bazı switchlerde pencere tarzı şeffaf geçirgen plastikler oluyor, ya da direkt şeffaf switch alabilirsiniz.
Bendeki mat ve tam transparan olmayan switchler + opak keycaplerle RGB şöyle görünüyor:
images (15).jpeg
IMG_20240210_221825607.jpg
Parlaklık sonda olmayabilir fotoda tam hatırlamıyorum ama ortalama böyle oluyor bu switchlerle.

Yok hocam istediğiniz kadar sorun, cevaplamaya çalışırım elbette.
  • Klavye 3 ve 5 pinli tüm Switch'lerle uyumlu.
  • Fabrikadan yağlı geliyorsa switchleriniz bir şey yapmanıza gerek yok, yağlama işi çok zahmetli ve maliyetli.
  • Çoğu Switch'te RGB yeterli görünürlükte oluyor, bazı Switch'lerde pencere tarzı şeffaf geçirgen plastikler oluyor, ya da direkt şeffaf Switch alabilirsiniz.
Bendeki mat ve tam transparan olmayan Switch'ler + opak keycaplerle RGB şöyle görünüyor:
Eki Görüntüle 2115971Eki Görüntüle 2115972parlaklık sonda olmayabilir fotoda tam hatırlamıyorum ama ortalama böyle oluyor bu Switch'lerle.

Opak olmayan keycaps almam gerekiyor yani. Attığım Switch yağlı değilmiş fakat ben sesi yüksek blue Switch gibi istiyorum hocam, yağlamazsak ne olur? Bu arada Switch 3 pimliyimş incelemenizi okudum 5 pimli için sökmeyi önermiştiniz 3 pimlide gerek var mı?

Opak olmayan keycaps almam gerekiyor yani. Attığım Switch yağlı değilmiş fakat ben sesi yüksek blue Switch gibi istiyorum hocam, yağlamazsak ne olur? Bu arada Switch 3 pimliyimş incelemenizi okudum 5 pimli için sökmeyi önermiştiniz 3 pimlide gerek var mı?
Pudding keycap tarzı alırsanız yukarıda baya ışık olur, istediğiniz buysa bu tarz keycaplere bakabilirsiniz. Ya da sadece harflerde ışık gözüksün derseniz shine through diye geçen keycaplere bakabilirsiniz.

Yağlanmamış switchlerde plastiğin sürtünme sesi çok geliyor, ve hiç hoş olmuyor. Bence sesini beğendiğiniz bir yağlı switch alıp geçin.

3 pinli switchleri daha kolay taktım denerken, 5 pinlinin çalışmadığı slota 3 pinli taktım ve pinler temas etti ve çalıştı. Switch farkından da olabilir pin sayısından ziyade ama büyük ihtimal benden daha az sıkıntı yaşarsın 3 pinli takıyorsan. En kötü durumda üst kapağı sökmek, plastik aparatı ve ince filmi çıkarmak maksimum 10-15 dakikanı alır.

Pudding keycap tarzı alırsanız yukarıda bayağı ışık olur, istediğiniz buysa bu tarz keycaplere bakabilirsiniz. Ya da sadece harflerde ışık gözüksün derseniz shine through diye geçen keycaplere bakabilirsiniz.

Yağlanmamış Switch'lerde plastiğin sürtünme sesi çok geliyor, ve hiç hoş olmuyor. Bence sesini beğendiğiniz bir yağlı Switch alıp geçin.

3 pinli Switch'leri daha kolay taktım denerken, 5 pinlinin çalışmadığı slota 3 pinli taktım ve pinler temas etti ve çalıştı. Switch farkından da olabilir pin sayısından ziyade ama büyük ihtimal benden daha az sıkıntı yaşarsın 3 pinli takıyorsan. En kötü durumda üst kapağı sökmek, plastik aparatı ve ince filmi çıkarmak maksimum 10-15 dakikanı alır.

Ön yağlanmış blue Switch sesine benzer Switch bulamıyorum ki hocam, önerebileceğin varsa yardımcı olabilir misin?

Ön yağlanmış blue Switch sesine benzer Switch bulamıyorum ki hocam, önerebileceğin varsa yardımcı olabilir misin?
Hocam Kailh Box serisine bakmanızı öneririm, özellikle Box White V2 clicky switchlerden nefret etmeme rağmen beni bile cezbetti. Box Jade-Navy de clicky olmalarına rağmen tok sayılabilecek switchler ama bulup getirtmeniz biraz daha zor.

Hocam Kailh box serisine bakmanızı öneririm, özellikle box white V2 clicky Switch'lerden nefret etmeme rağmen beni bile cezbetti. Box jade-navy de clicky olmalarına rağmen tok sayılabilecek Switch'ler ama bulup getirtmeniz biraz daha zor.

Hocam attığım switch zaten o seriden değil mi yanlış mı görüyorum. Ön yağlı olarak gelmiyormuş.

Eki Görüntüle 2116028

Böyle bir bölüm var hocam. Switch'i çok beğendim ama yağlamakla da uğraşmak istemiyorum açıkçası.
Hocam her switchin yağlanmasına da gerek yok bence. Box switchler zaten fabrika çıkışı kaymak gibi switchler, internette de yağlamak gereksiz diye genel bir kanı var ki bence de gereksiz, denediğim hiçbir stok kailh box switch yağlama gerektirecek kadar cızırtılı değildi. Ses testlerinden da switchlerin genel hareket halindeki ses profilini anlayabilirsiniz zaten.

Hocam her Switch'in yağlanmasına da gerek yok bence. Box Switch'ler zaten fabrika çıkışı kaymak gibi Switch'ler, internette de yağlamak gereksiz diye genel bir kanı var ki bence de gereksiz, denediğim hiçbir stok Kailh box Switch yağlama gerektirecek kadar cızırtılı değildi. Ses testlerinden da Switch'lerin genel hareket halindeki ses profilini anlayabilirsiniz zaten.

O zaman şu ürünleri düşündüm.

GMK87
Kailh Box Jade
SteelSeries Keycaps
Keycaps

Önermediğiniz, alma dediğiniz bir ürün var mı? @afkybnds sizin keycapsinizde space tuşunun açık rengi çıktı mı ve tuş çekme aparatı çıktı mı?

Tek keycaps ile 3.400 civarına denk geliyor. Değer mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı