RKS blazer XR 80CC bakımı nasıl yapılır?

ahmetdemirexe

Decapat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba 2022 Temmuz ayında RKS blazer XR 50CC motor aldım ve teslim almadan bayide 80CC yaptırarak teslim aldım. Antalya'da yaşadığım zamanlarda motoru çok fazla kullanmıyordum bakımları geldiğinde de yetkili servisinde yaptırıyordum. 6-7 ay önce İstanbul - Silivri'ye taşındım Antalya'daki servisin bana söylediği şekilde 4000 Km'de yetkili servise bakım için gittim 2-3 ay önce 700 TL para verdim motoru 15 dakikada teslim ettiler artık ne şekil bakım yaptılar bilmiyorum. Daha sonra aynı yetkili servisle motorun orta ayağının kırılmasından sonra birkaç tartışma yaşadım ve tekrar oraya gitmeme kararı aldım.

Üstteki olayları aklınıza bir şey takılmaması için yazdım asıl soruma gelecek olursak motor şu an 5453 Km'de bu sebepten dolayı yağ değişimi ve diğer bakımlarını yapmak istiyorum fakat şu zamana kadar hep servise götürdüğüm için kendim hiç yapmadım, nasıl yapılır, neler kullanılır, ne gerekli hiç bilmiyorum. Elim az çok bu işlere yatkındır, anahtar seti tornavida seti vs her türlü ekipmanım var.

Motorumu yetkili servise götürmeden kendim bakımını yapmam gerekiyor bakımlarda nelerinin değişmesi gerekiyor, yağ alacaksam alırken neye dikkat etmeliyim kalitelisi hangisidir, hava filtresini vs değiştirmem gerekiyor mu? Bu konularda yardıma ihtiyacım var sizlerden yardım istiyorum.

Arkadaşlar merhaba 2022 Temmuz ayında RKS blazer XR 50CC motor aldım ve teslim almadan bayide 80CC yaptırarak teslim aldım. Antalya'da yaşadığım zamanlarda motoru çok fazla kullanmıyordum bakımları geldiğinde de yetkili servisinde yaptırıyordum. 6-7 ay önce İstanbul - Silivri'ye taşındım Antalya'daki servisin bana söylediği şekilde 4000 Km'de yetkili servise bakım için gittim 2-3 ay önce 700 TL para verdim motoru 15 dakikada teslim ettiler artık ne şekil bakım yaptılar bilmiyorum. Daha sonra aynı yetkili servisle motorun orta ayağının kırılmasından sonra birkaç tartışma yaşadım ve tekrar oraya gitmeme kararı aldım.

Üstteki olayları aklınıza bir şey takılmaması için yazdım asıl soruma gelecek olursak motor şu an 5453 Km'de bu sebepten dolayı yağ değişimi ve diğer bakımlarını yapmak istiyorum fakat şu zamana kadar hep servise götürdüğüm için kendim hiç yapmadım, nasıl yapılır, neler kullanılır, ne gerekli hiç bilmiyorum. Elim az çok bu işlere yatkındır, anahtar seti tornavida seti vs her türlü ekipmanım var.

Motorumu yetkili servise götürmeden kendim bakımını yapmam gerekiyor bakımlarda nelerinin değişmesi gerekiyor, yağ alacaksam alırken neye dikkat etmeliyim kalitelisi hangisidir, hava filtresini vs değiştirmem gerekiyor mu? Bu konularda yardıma ihtiyacım var sizlerden yardım istiyorum.
Servis ile sorun yaşadınız fakat; Bi daha asla servise gitmem demeyin!!
Size yakın baska servise ustaya gidin.
Garanti gözden cikardiysaniz anlayan bir motorcuya gidin!
Ben tek başıma sökerim takarim yağ koyarim degil olay...
Ilerde mekanik ariza olduğunda cebinizden 1 tl cikmadan parçayı temin ediyorlar. Garanti olmazsa sizden çıkacak.
Baska yetkili servis bulun sitesinden size yakın olan....

Servis ile sorun yaşadınız fakat; bir daha asla servise gitmem demeyin!
Size yakın baska servise ustaya gidin.
Garanti gözden cikardiysaniz anlayan bir motorcuya gidin!
Ben tek başıma sökerim takarim yağ koyarim degil olay...
İleride mekanik ariza olduğunda cebinizden 1 TL cikmadan parçayı temin ediyorlar. Garanti olmazsa sizden çıkacak.
Baska yetkili servis bulun sitesinden size yakın olan...

Bulunduğum ilçede maalesef başka bir servis yok. Ben de garantisinin devam etmesini istiyorum fakat en yakın servis 60 km uzakta en son çare oraya gidecek gibiyim fakat 1 günde teslim edemezlerse motoru git gel bayağı zahmetli olacak benim için.

Bulunduğum ilçede maalesef başka bir servis yok. Ben de garantisinin devam etmesini istiyorum fakat en yakın servis 60 km uzakta en son çare oraya gidecek gibiyim fakat 1 günde teslim edemezlerse motoru git gel bayağı zahmetli olacak benim için.
Telefon açın öyle gidin!!
Bursa gibi büyük sehirde
Arora-Kuba-Rks-Benelli satan bir bayide..
5 Satış elemanı var ama usta 1 .
Evet sadece 1 usta yaşları 16 olan 2 cirak var..

Daha Debriyaj kablosu nereden geçecek bilmiyor,motor bloku üstünden çekmiş kabloyu sicaktan eriyecek!!
Bakima randevu alip gittik 30 motor vardi bahçede sira bekleyen!!

Son düzenleme:
Telefon açın öyle gidin!!
Bursa gibi büyük sehirde
Arora-Kuba-Rks-Benelli satan bir bayide..
5 Satış elemanı var ama usta 1 .
Evet sadece 1 usta yaşları 16 olan 2 cirak var..
Daha Debriyaj kablosu nereden geçecek bilmiyor,motor bloku üstünden çekmiş kabloyu sicaktan eriyecek!!
Bakima randevu alip gittik 30 motor vardi bahçede sira bekleyen!!
Haklısınız sağolun.

Vallaha büyük bir sorun olmadıkça servisin hiç bir faydası yok wing motorum vardı 0 almıştım balıkesirde ikame ediyordum o zamanlar Balıkesir sabahları 0 ın altına iniyor motor çalışmıyor soğukta enjektör EFİ sistem akü yapamadılar sattım bende motoru.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı