RM850X 2018 vs 2021

Caspianlake

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bakü
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 12400F - Asus Dual Mini RTX 3060 Ti - 2x8GB Kingston Fury Beast 3200mhz - Samsung 980 1TB - Corsair HX750 80+ Platinum - MSI H610M-B - Corsair 4000D - ID SE 214 XT - Dell S2721DGFA.
Merhaba, bir ay beklemeden sonra Amazon'dan aldigim RM750X PSU'nun iptal edildigini ogrendim. Simdi buyuk ihtimalle RM850X almayi dusunuyorum. Ancak bunu da 2018 ve 2021 versiyonu arasinda takildim. 2018 versiyonu cok daha sessiz, 2021 versiyonu daha kaliteli (kablolarida daha iyi (performans acisindan) diyorlar. Ses zerre kadar umurumda degil. Bunlardan hangisi daha iyi kalitede? Ha bir de, 200 TL fazla verip HX850 almaya deger mi kalite anlamda?
Ya da 2000TL'ye HX750 buldum. Onu mu alsam acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
@NipponChemiConKYCap Bilmiyordum, sağ olun. Ama bu bütçede ben Aerocool olan modeli alırdım gerçekten çok kaliteli bir model o.

O da aslında sözde 80+ Platinum😃 Ama yinede kaliteli.
80+ Platinum ve RMx ile ayni platform, bide multi/single rail switchable

Onu diyecektim, yani HX750 2000 tl ye dururken, saticinin guvenilir oldugunu ogrendim Hamza hocam sagolsun, ben kapar.

Senin yerinde olsam RM850X alırım. Az daha kalitesi artacak diye 750W'ye düşmem.

@NipponChemiConKYCap @BerkayZ87 Hocam merhaba, Corsair RM850 2021 PSU var. Kasanın fanlarından (Air blazer 120r) ses geldiğini düşündüğüm için sürekli RPM'ini düşürüyorduım. Fakat fark ettim ki PSU'dan gerçekten ses geliyor. Öneriniz nedir?
Yük altında mı geliyor ses 0 rpm modu var mı psu da?

Zero RPM modu yok hocam. Gündüzleri pek fark edilmiyor seslerden fakat gece sessizliğinde "vuv" sesiyle birlikte gerçekten rahatsız edici. Masaüstündeyken sessiz fakat herhangi bir browser açmamla birlikte bu sesi duymaya başladım.
Ben de evga 750GA aldım. Fan sesine 1 gün dayanabildim. Yük altında ses daha da artıyordu. Montajdan hemen sonra kutulayıp iadeye gönderdim ancak itopya ürünü servise göndermiş servis bakalım ne diyecek. Keşke amazondan alsaydım. Şimdiye iade etmiştim bile.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben de evga 750GA aldım. Fan sesine 1 gün dayanabildim. Yük altında ses daha da artıyordu. Montajdan hemen sonra kutulayıp iadeye gönderdim ancak itopya ürünü servise göndermiş servis bakalım ne diyecek. Keşke amazondan alsaydım. Şimdiye iade etmiştim bile.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende bu kadar gürültülü değil fakat yine de sıfır ses ile devam etmek isterim açıkçası. 850w arayışına gireceğim bunu elden çıkarttığımda

Bende bu kadar gürültülü değil fakat yine de sıfır ses ile devam etmek isterim açıkçası. 850w arayışına gireceğim bunu elden çıkarttığımda
Ben XPG Core Reactor çok aradım hatta 2.el bile baktım bulamadım uygun fiyata. Hiç şikayet görmediğim tek PSU Core reactor sanırım. Bütçeme uygun Evga yı buldum oda sıkıntılı çıktı şansıma.

Yeni konular

Geri
Yukarı