Roaccutane kullanımı

Onlarca yan etkisi var,hangisinin seni vuracağını bilemezsin. Sivilce tedavisinin en kesin çözümü ama bu hapı kullanıp psikolojik sorunlar yaşayan,strese giren arkadaşlarım oldu. Bizzat kendim kullandığımda inanılmaz derecede bel ağrısı,halsizlik,uyandıktan sonra ayılmada zorluk çektim. Aktif spor yapan biriysen veya haraketli bir hayatın varsa bence uzak dur çünkü insanı bitkin bir duruma düşürüyor. Tabi sana aynı etkileri gösterecek değil ama genel yan etkileri bunlar.

8.5 ay tedavi gördüm, bütün sivilcelerim geçti, izleri kalmıştı 1-2 sene içinde onlar da geçti, tek tük sivilceler çıkıyor yağlı yiyecekler yemeye bağlı olarak; onlar da 1-2 güne geçiyor. İlk başlarda her ay düzenli olarak kan tahlili veriyorsun, eğer değerlerin düzgün olursa 2 ayda 1 falan oluyor, bazen de duruma göre dozunu artırıp, düşürüyorlar. Ben ekstra olarak hiçbir şey kullanmadım, yüzüme güneş kremi falan sürmedim ama sen dışarı çıkacaksan mutlaka sürmeye özen göster, sonra güneş lekesi kalma ihtimali var. Onun dışında ilacı kullanırken saçlarım 1 hafta da yıkamasam yağlanmıyordu, o bayağı keyifli bir olaydı :D Dudakların sürekli kuruyup çatlayacak, ben Blistex kullanıyordum ve çok iyi geliyordu. Tedavi sürecinde değerlerimin azıcık artması dışında herhangi bir yan etki görülmedi, o da ilerleyen aylarda düzeldi zaten. Herkeste aynı şekilde etki göstermeyebiliyor, kiminde yan etki bırakırken, kiminde tedavi başarılı olsa bile 1-2 seneye tekrarlayabiliyor sivilceler, neyse ki bende öyle bir durum söz konusu olmadı. Sadece tedavi süreci sonrası saçımdaki sivilceler tekrar çıkmaya başladı ama o da yağ sebebiyledir diye düşünüyorum.

80 kiloyum yanında verdiği diğer ilaçta karaciğeri yoruyormuş acaba fazla etki yapar mı ?
Günlük 30 dk yürüyüşler sıkıntı yaratır mı acaba ? Yürüyüş bandında

Benim tedavi sürecinde kasıklarım ağrıyordu ve bazen karaciğerime ağrı giriyordu, onun dışında günlük aktivitelerimi etkileyecek bir şey olmadı. Spor da yapmıştım hatta 4 ay kadar.

Sivilce konusunda benden kötü olamazsın. Roaccutane hakkında çok büyük korkuları olan insanlar var. Şahsen ben kullanmayı düşünüyorum yakın bir zamanda.

Ben şu an kendi haline bıraktım sivilceleri. Kafaya takmamaya çalışıyorum.

Sana önerim yağlı yiyeceklerden uzak durman. Bu olayı stres yapmaman. Bu işin kitabını yazacak hale geldim artık.

Ama hâlâ yolun başındayım. Yakın bir zamanda dermatoloğa gideceğim. Olursa lazer tedavisi görmek istiyorum. Eskisine nazaran toparlamaya başladım.

Bu arada katkıda bulunması için bir yağ önereceğim sana.

Aktar'dan veya eczaneden alabilirsin. Yağın adı kantaron yağı. Sarı ve kırmızı olandan almanı tavsiye ederim. Cidden bana en etki eden şeyden biriydi. Pul pul olan sivilceleri koparıp atıyor bildiğin.

10-20TL gibi bir fiyatı var. Bence fiyatı gayet makul. Her gün en az 2 kere yüzünü yıka ve kantaron yağını kullanmayı unutma. Doktorunun dediklerini de yerine getirdiğin takdirde büyük bir sonuca ulaşırsın.

Hocam hayırlı olsun. :)

Ben de randevu aldım, 10 şubatta hastaneye gideceğim umarım doktor Roaccutane verir. Krem losyon önerirse de onları ilk bi' deneyeceğim. Sonuçta doktor bu yani, ne derse yapılmak zorunda. :D

Krem veya losyon hiçbir işe yaramıyor. :) Boşuna kullanıp zamanını harcama. Direkt roaccutane başla.

Krem veya losyon hiçbir işe yaramıyor. :) Boşuna kullanıp zamanını harcama. Direkt roaccutane başla.
Önceden dermatoloğa gitmiştim. Ama krem vs ilaçlar vermişti. Ve hiç etkisi olmamıştı. Bugün iyi bir doktora randevu aldım. Hayırlısıyla en kötü günlerden en iyi günlerime dönerim :).

@Ciusance, @Gravax06 Bu yolda birlikte yürüyelim :)

Geri
Yukarı