Roaccutane kullanımı

Hocam son durumunuz nedir? Bel ağrısı sürüyor mu? Sivilceler ve izler geçti mi? Ben de kullanmayı düşünüyorum ama çok korkuyorum, sivilcelerim çok kötü ve kistik dedi doktor, şuan görüntü hariç sağlığımdan memnunum 6-7 ay kullanarak sağlığımdan da olmak istemiyorum siz ne önerirsiniz?
Benim tedavim de yaklaşık 1 ay olacak biteli, şu an yanaklarım hafif kızarık ve eskisine göre biraz daha az kuru. İlacın etkisinin tamamen geçmesini bekliyorum, tedavi böylece tamamen bitmiş olacak o zaman bir yorum yapmak daha iyi olur. Şu an yüzümde sivilce yok fakat biraz iz var. Onlar için de önce bir doktora sormayı, ardından iz tedavisine gitmeyi düşünüyorum. Benim bel ağrılarım 4-5. ay gibi geçti. Hatta ilacı kullanırken ağır spor da yapıyordum son günlerinde.

Hocam son durumunuz nedir? Bel ağrısı sürüyor mu? Sivilceler ve izler geçti mi? Ben de kullanmayı düşünüyorum ama çok korkuyorum, sivilcelerim çok kötü ve kistik dedi doktor, şuan görüntü hariç sağlığımdan memnunum 6-7 ay kullanarak sağlığımdan da olmak istemiyorum siz ne önerirsiniz?
İzlerim git gide azalıyor, belimin ağrısı ilaçtan kaynaklı değilmiş. Günde 2-3 litre su içersen hiçbir şey olmaz.

Benim bugün tedavimin son günüydü, çok şükür 6 aylık zor bir süreci geride bıraktım. Cildimde şu an sivilce bulunmamakta, hafif pembemsi izler kaldı. Doktorum bu izlerin tedavi sürecinin sona ermesinden 1-2 ay sonra geçeceğini söyledi. Umarım da öyle olur. :)

@Gravax06 @Conscious sizin nasıl oldu cildiniz?

8 ay kullandım ve randevu alamadığım için bu hafta bende son verdim. Cidden sivilce diye bir şey kalmadı sadece bir kaç sivilce izi kaldı. Oda ya kremle ya da lazer tedavisi ile geçermiş.
Sabır edin arkadaşlar, cidden başka yolu yok bu meretlerden kurtulmanın.

İnşallah hocam, sakın pes etmeyin ama. İlk başlarda sivilce kusma dönemi var, sonrası yüzünüzde nurlar açacak, bunu bilerek kullanın. :) bende hata yapıp 1 ay krem vesaire kullanmıştım, pişmanım. :D

Selamunaleyküm, bende başladım bir hafta önce ve çok çabuk etkisini gösterdi dudaklarım kurudu ve yanaklarımdaki sivilcelerim söndü ama çene tarafım kusma yaptı çok feci çıkıyor ve iltihaplı uçsuz şişiyor sabredicez artık sizlerede Allah şifa versin inşallah düzelicez.

Selamunaleyküm, bende başladım bir hafta önce ve çok çabuk etkisini gösterdi dudaklarım kurudu ve yanaklarımdaki sivilcelerim söndü ama çene tarafım kusma yaptı çok feci çıkıyor ve iltihaplı uçsuz şişiyor sabredicez artık sizlerede Allah şifa versin inşallah düzelicez.
Bactroban adında bir krem var çok iyi geliyor reçeteli ise de doktorunuza yazdırmanızı öneririm çok faydasını görüyorum şuan.
1643411182829.png

Benim yanaklarım kızarık ve bayağı çukur var. Birkaç aya iz tedavisi olacağım.
Tedavim biteli neredeyse 2.5 ay oldu. (hala kızarıklık ve bel ağrım var.)

Merhaba, İz tedavisi oldunuz mu? Olduysanız neler yaşadığınızı anlatır mısınız? Ben de 2 ay sonra olmayı düşünüyorum. Bu arada iz tedavisi derken fraksiyonel lazerden bahsediyorsunuz değil mi?

Hortlatma olacak ama nasılsınız değişti mi hayatınız? Nedense aklıma geldiniz bir anda.
Çok şükür tüm sivilcelerimden kurtuldum. İlacı bıraktığımdan beri yüzümde sivilce çıkmıyor nerdeyse tek tük çıkıyor, o da 3-4 gün içinde geçiyor kendiliğinden. Çok teşekkür ederim bu ilacı bana tavsiye ettiğin için dostum. Senin cildin nasıl? Diğer kullanan arkadaşlar da fikirlerini belirtirse sevinirim.

Hayat nasıl gidiyor? Baya zaman geçti. :)

Geri
Yukarı