Roaccutane kullanımı

Bu ilaç antibiyotik olmadığı için 12 saatte bir içmek diye bir zorunluluk yok. İnternette 12 saatte 1 iç yazan herkes cahil, doktoruna sorabilirsin.
Ben tedaviye başladığımdan beri sabah 12, akşam 8'de içiyorum, yani 8 saat arayla.
Doktorum sabah 8 akşam 8 mi içiyorsun diye sormuştu, ondan sonra yorum yapmamıştı. Oradan yola çıkarak bir düşünce yakalamıştım da gereksizmiş demek ki. Ben de artık öyle içeyim o zaman.

İlacımı 1 ay kullandım ve 3 gün önce bitti. İlk ayımı bitirdim yani. Şimdi tam kapanma var ne yapmalıyım ve ne kadar süre kullanmazsam tedavim sıfırlanıyor.

Tedavi süreciniz nasıl gidiyor ?
Dudaklarım çok kötü kuruyor, kanıyor ve kanayan yer kuruyunca çok kötü oluyor.

Sivilcelerden eser yok, ama kızarıklıklar ve sivilce izleri hâlâ var.

3 gün önce bitti hapım. Bir türlü randevu alıp, kan verip tahlilimi alamadım. Randevu almaya çalışıyorum, bu aralar çok yoğun.

Kişisel aracım yok maalesef. Hastane de yürüme mesafesinde değil taksiye binmem yasak değildir değil mi?
Taksiler çalışıyorsa ki çalışıyorlar büyük bir ihtimal, hastaneye gittiğiniz için bir şey olmayacaktır. Randevu mesajı falan varsa gösterdiğiniz zaman bir şey demiyorlar. Yasakta bizzat hastaneye gittim polislerin kontrol noktasından da geçtim randevu sayesinde.

Geri
Yukarı