Roaccutane sonrası oluşan dudak kuruması nasıl geçer?

emirhannk

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Mersin
Merhaba arkadaşlar, sivilcelerim çoktu ben de Roaccutane'a başladım belli bir süre kullandıktan sonra doktor bırakmamı söyledi. Cildim temizlenmişti çünkü bıraktığım ay dudak kurumam yoktu ama 1 ay sonrasında yani bu ay aşırı fazla dudak kurumam var vazelin sürüyorum dudağım düzeliyor ertesi gün gene yara oluyor. Ne yapmam lazım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığınız süre boyunca veya sonrasında dudak kuruluğu olması çok normal. Elleriniz, dudaklarınız kuruyabilir, saçınız yağlıysa kuruyabilir. Anormal bir durum yok. Eczaneden Bepanthol alıp dudak çevrenize ve kuruyan başka bir bölge varsa oralara sürebilirsiniz. İyi gelecektir.

Kullandığınız süre boyunca veya sonrasında dudak kuruluğu olması çok normal. Elleriniz, dudaklarınız kuruyabilir, saçınız yağlıysa kuruyabilir. Anormal bir durum yok. Eczaneden bepanthol alıp dudak çevrenize ve kuruyan başka bir bölge varsa oralara sürebilirsiniz. İyi gelecektir.

Sürüyorum ama 2 ay oldu ve hala etkisi olması kalıcı olur diye korkutuyor.

Sürüyorum ama 2 ay oldu ve hala etkisi olması kalıcı olur diye korkutuyor.

Kalıcı olacağını sanmam, çok eskiden bende kullanmıştım. Aynı şekilde dudaklarım, ellerim ve saç derim kurumuştu. Dudaklarımın ve ellerimin kuruması bıraktıktan yaklaşık 2-3 ay kadar sonra Bepanthol yardımıyla geçmişti. 5-6 ay kadar sonra da saçlarım tekrar hafif yağlanmaya başlamıştı.

Kalıcı olacağını sanmam, çok eskiden bende kullanmıştım. Aynı şekilde dudaklarım, ellerim ve saç derim kurumuştu. Dudaklarımın ve ellerimin kuruması bıraktıktan yaklaşık 2-3 ay kadar sonra bepanthol yardımıyla geçmişti. 5-6 ay kadar sonra da saçlarım tekrar hafif yağlanmaya başlamıştı.

Bende sadece dudaklarda oluyor bu arada kremin adı nedir tam adıyla.

Bende sadece dudaklarda oluyor bu arada kremin adı nedir tam adıyla.

Yanlış hatırlamıyorsam benim kullandığım buydu hocam;
Site pek güvenilir gibi gelmedi bana, alacaksanız eczaneden veya başka sitelerden almanız daha iyi olur.

Merhaba arkadaşlar, sivilcelerim çoktu ben de Roaccutane'a başladım belli bir süre kullandıktan sonra doktor bırakmamı söyledi. Cildim temizlenmişti çünkü bıraktığım ay dudak kurumam yoktu ama 1 ay sonrasında yani bu ay aşırı fazla dudak kurumam var vazelin sürüyorum dudağım düzeliyor ertesi gün gene yara oluyor. Ne yapmam lazım sizce?

Dostum ben 9 ay boyunca roaccutane tedavisi gördüm ve tedavim bitti. Tedavim bittikten sonra 8 ay geçmesine rağmen hala dudaklarım kuruyor ve ertesi gün yara oluyor. Ben belki de 10 tüp hametan kullanmışımdır ama kronik dudak kuruması kaldı. Çözüm bulabildin mi Allah'ını seversen yardım et

Dostum ben 9 ay boyunca roaccutane tedavisi gördüm ve tedavim bitti. Tedavim bittikten sonra 8 ay geçmesine rağmen hala dudaklarım kuruyor ve ertesi gün yara oluyor. Ben belki de 10 tüp hametan kullanmışımdır ama kronik dudak kuruması kaldı. Çözüm bulabildin mi Allah'ını seversen yardım et.

Maalesef yok hocam. Birkaç sene daha devam ederse özele giderim muhtemelen.

Dostum ben 9 ay boyunca roaccutane tedavisi gördüm ve tedavim bitti. Tedavim bittikten sonra 8 ay geçmesine rağmen hala dudaklarım kuruyor ve ertesi gün yara oluyor. Ben belki de 10 tüp hametan kullanmışımdır ama kronik dudak kuruması kaldı. Çözüm bulabildin mi Allah'ını seversen yardım et.

Dostum deme ya bende bitireli 2-3 gün oldu ne zaman geçer diye konu açtım bıktım artık bu dudak kurumasından.

Yeni konular

Geri
Yukarı