Robert Hallock, 12 Yıl Sonra AMD’den Ayrılıyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
amd-ryzen-5000-zen-3-1920x987.jpg

AMD’nin teknik pazarlama direktörü Robert Hallock, 12 yıllık sürenin ardından şirketten ayrıldığını açıkladı. Tanıdık bir yüz olan Robert, sürekli Reddit, Discord, YouTube ve diğer platformlarda AMD hayran topluluğuyla sürekli iletişim halindeydi. Aynı zamanda basına sürekli bilgiler sağlayan halka açık bir isimdi. “Yıllar boyunca, başkalarına gerçekten yıldız niteliğindeki bazı yenilikleri öğretme şerefine ve ayrıcalığına sahip oldum: […]

Devamı: Robert Hallock, 12 Yıl Sonra AMD’den Ayrılıyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bence pazarlama konusunda AMD geride kalıyor. Hâlâ OBS için gerekli anlaşmalar yapılmadı ve NVIDIA tekelleşti yayıncılık kısmında resmen. Düşük bütçeli bazı RX 6000 serisi ekran kartlarına Encode desteği vermemesi. AMD resmen topuğuna sıkıyor. Neyse, Hayırlısı olsun diyelim daha.

Son düzenleme:
Kimse kusura bakmasın ama pazarlama konusunda AMD çok geride kaldı. NVIDIA Ray Tracing piyasaya sunulduğunda nasıl millete sattılar, bunu çözmek gerek. Hayırlısı olsun diyelim daha.
AMD tarihte hiç olmadığı kadar güçlü bir konumda şu anda. İşlemci tarafında yıllarca tekelliğini ilan eden Intel rekabet avantajını kaybetmeye başladı. Ekran kartı üretiminde NVIDIA uyguladığı politikalar sebebiyle daha bu hafta EVGA gibi dev bir üreticisini kaybetti.

AMD tarihte hiç olmadığı kadar güçlü bir konumda şu anda. İşlemci tarafında yıllarca tekelliğini ilan eden Intel rekabet avantajını kaybetmeye başladı. Ekran kartı üretiminde NVIDIA uyguladığı politikalar sebebiyle daha bu hafta EVGA gibi dev bir üreticisini kaybetti.
Yorumu düzenledim hocam. Kendimi tam olarak ifade edemedim.

AMD gerçekten şu anda çok iyi. Hele ki ilk Ryzen'ler çıktığından beri Intel'in asla tercih edilmemesi gerektiğini savunuyorum. Ekran kartı konusunda da RX 7000 serisi ile üst segmentte iyi bir alternatif yerine çok iyi bir tercih dedirtecek kartları piyasaya sunmak gerek.

Ancak bazı konularda çok ciddi hataları var. Şu OBS meselesini çözmeleri gerek. NVIDIA'nın OBS'e özel avantajı çok.

Şu verdiğim kötü örnek yüzünden bile NVIDIA tercih ediliyor daha pahalı olmasına rağmen. Birkaç sene önce her sürücüde yaşanan çok ciddi sorunları var ve NVIDIA'nın sunduğu Broadcast ve Voice uygulamasına alternatifleri bile yok.

Geri
Yukarı