Roblox açılmıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Enes28x

Hectopat
Daha fazla  
Roblox'un kendi sitesinden bir oyun açmaya çalıştığımda joining ekranı yarım bir şekilde kalıyor oyun açılmıyor. Oyunu silip yeniden yükledim olmadı. Microsoft Store'dan yüklemeye çalışınca hata veriyor yüklemiyor.

Merhaba, maalesef Roblox'un byfron özelliği bazı Windows sürümlerinde hala hatalı. Bu yüzden bu hatayı çözdüm. İlk önce Roblox'u yükleme işlemini başlatın ve birkaç saniye sonra durdurun. Sonra Win + r yapın ve AppData yazın. Sonra şu dizini izleyin. Local > Roblox > Versions. Burada version- ile başlayan birkaç klasör olacaktır. Hepsine girin. Bu klasörlerin içinde RobloxPlayerInstaller ve RobloxPlayerLauncher gibi isimli exe dosyaları olması lazım. Bu dosyalara sağ tıklayın ve özelliklere basın. Sonra yukarıda uyumluluğa basın ve aşağıdan uyumluluk modunu etkinleştirin. Sonra Windows 8'i seçebilirsiniz. Bunu tüm Roblox simgeli dosyalara uygulayın. Ve en dikkat etmemiz gereken nokta Roblox'u RobloxPlayerInstaller'dan değil, RobloxPlayerLauncher'dan indirmemiz gerektiği. Ben bunları yaptıktan sonra Installer ile indiremedim ama Launcher'dan indirebildim. Eğer sizde Launcher'dan yüklenmiyorsa Installeri deneyin. Bu arada Roblox'a girmesi 1 ve 3 saniye arası uzayabilir. Bu benim bulduğum taktik. İşe yararsa teşekküre gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı