Roblox açılmıyor

İşletim sistemi
Windows 10

KSMTL

Attopat
Daha fazla  
RAM
32 gb
Ekran kartı
Rtx 3080
İşlemci
Amd ryzen 7
Roblox açılmıyor. Daha yeni açılan oyun artık açılmıyor. Arkadaşımın kardeşi geldi çocuk açmaya çalışıyor açılmıyor. Ben çalışıyorum yine açılmıyor. (Silip yükledim çoğu şeyi denedim)

MSI afterbruner kullanmıyorum ve birkaç kez oyunu tekrardan açmayı denedim zaten.

Herhangi bir çözüm önerisi olan var mı?

Çözümü buldum arkadaşlar işte çözüm;
+MSI Afterburner vs. kullanıyorsan kapat.

Eğer kullanmıyorsan şunu yap;
1-Roblox'un kısayoluna sağ tıkla ve dosya konumunu aç.
2-orada "robloxlauncherbeta" ya da benzeri isimli bir .exe dosyası olmalı onu bul ve sağ tıklayıp "özellikler" seçeneğini seç.
3-üstten "uyumluluk" menüsüne git ve uyumluluk modunu Windows 7'ye al.

Bu işlemden sonra Roblox açılmaya başlayacak.

Önemli not; bir oyunun açılması biraz uzun sürebilir ama gene de açılıyor sadece bekle bende 1-2dk da açıldı.​

Başka bir konuda bu yazıyor çözüm olarak​

Arka planda halihazırda çalışan bir uygulama çalışmasını engelliyor olabilir mi ya da virüs programı.
Dediğim gibi yeni formatladım ve windows defenderdan zaten engelleyip engellemediğine baktım. Ancak arkada çalışan bir uygulama çalışmasını engelliyor olabilir.

MSI afterbruner kullanmıyorum ve birkaç kez oyunu tekrardan açmayı denedim zaten.

2-orada "robloxlauncherbeta" ya da benzeri isimli bir .exe dosyası olmalı onu bul ve sağ tıklayıp "özellikler" seçeneğini seç.

önemli not; bir oyunun açılması biraz uzun sürebilir ama gene de açılıyor sadece bekle bende 1-2dk da açıldı.​

başka bir konuda bu yazıyor çözüm olarak​

Aynen hocam bende bunu görmüştüm.

Dediğim gibi yeni formatladım ve windows defenderdan zaten engelleyip engellemediğine baktım. Ancak arkada çalışan bir uygulama çalışmasını engelliyor olabilir.
Hangi uygulamalar açık hocam

önemli not; bir oyunun açılması biraz uzun sürebilir ama gene de açılıyor sadece bekle bende 1-2dk da açıldı.​

başka bir konuda bu yazıyor çözüm olarak​

Fayda yok.

Aynen hocam bende bunu görmüştüm.

Hangi uygulamalar açık hocam.

Çok fazla uygulama açık. Bu arada Roblox açıldığı anda Windows error reporting de açılıyordu eskiden. Artık o da yok gerçi. D

Yeni konular

Geri
Yukarı