Roblox Devex üzerinden kazanılan paranın vergisi var mı?

hacisan01

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, Roblox üzerinden yüksek miktarda Robux kazanmaya başladım ama yeni olduğum için vergilendirme konusunu bilmiyorum.
Tax form olarak "W-8ben - for non-us individuals" seçtim normal olarak. Gerekli bilgileri de girdim, ama hala parayı çekmedim çünkü vergilendirmenin nasıl yürüdüğünü bilmiyorum.

Para hesabıma yattıktan sonra ekstra olarak vergi ödemem gerekiyor mu?

Merhaba, Roblox üzerinden yüksek miktarda Robux kazanmaya başladım ama yeni olduğum için vergilendirme konusunu bilmiyorum.
Tax form olarak "W-8ben - for non-us individuals" seçtim normal olarak. Gerekli bilgileri de girdim, ama hala parayı çekmedim çünkü vergilendirmenin nasıl yürüdüğünü bilmiyorum.

Para hesabıma yattıktan sonra ekstra olarak vergi ödemem gerekiyor mu?
Para hesabınıza yatarken vergi ödüyor musunuz ? Ödemiyorsanız kazancınızı vergilendirmeniz gerekli.

Hocam meraktan soruyorum ne kadar robux ve para kazanmaya başladınız. Paylaşmak istemezseniz anlarım.
Robux bayağı kazandım ama daha paraya dönüştürmedim, bir arkadaşım yapmıştı sadece.

Para hesabınıza yatarken vergi ödüyor musunuz ? Ödemiyorsanız kazancınızı vergilendirmeniz gerekli.
Para hesaba yatmadan önce Dolar'dan otomatik olarak TL'ye dönüştürülüyor, ama ondan sonra para için herhangi bir vergilendirme yapılmadı. Vergi varsa nasıl yapabilirim?

Yanlış anlamazsanız bir şey daha soracağım, bu konuda bilgi olarak dayandığınız bir yer var mı acaba? Ülkemizde vergi ödememek demek birkaç yıl sonra katlarını ödemek demek.

Sadece emin olmaya çalışıyorum yanlış anlamayın.

Kendim ilk defa çekeceğim fakat arkadaşım 1 kere çekmişti. O anki dolar kurunun karşılığından daha düşük bir rakam verilmişti. Vergi kesmediyse başka bir açıklaması yok.

Geri
Yukarı