Roblox oynarken oyunda sürekli dakikalık FPS düşüyor

MrNuuB

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu sorunu 3 haftadır yaşıyorum ve artık dayanacak gücüm kalmadı, 3 haftadır Roblox oynar iken 60 FPS aldığım oyunlarda FPS'im 20-10 arasına 3-4 dakikalığına düşüyor bu bazen 30 saniye de olabiliyor. Bu olay sinirimi bozuyor, diyebilirsin 5 -10 kere olur düzelir fakat olmuyor, aralıksız bir şekilde sürekli oluyor 60 FPS olduktan 5 saniye sonra 20-10 FPS oluyor sorunun çözümünü bulamadım ve son çare olarak buraya geldim. Ne denediysem olmadı çareyi bulamadım. Ne yapacağımı bilmiyorum yardım eder misiniz? ( bilgisayar olarak laptop kullanıyorum ve iş bilgisayarı, iş bilgisayarı olduğu için kullanıcı hesap denetimi var ve onu kapatamıyorum.( biliyorum ama kapanmıyor kapanırken khd istiyor.) İş bilgisayarı olmasına rağmen iyi FPS alıyorum.)

Arkadaşlar bu sorunu 3 haftadır yaşıyorum ve artık dayanacak gücüm kalmadı, 3 haftadır Roblox oynar iken 60 FPS aldığım oyunlarda FPS'im 20-10 arasına 3-4 dakikalığına düşüyor bu bazen 30 saniye de olabiliyor. Bu olay sinirimi bozuyor, diyebilirsin 5 -10 kere olur düzelir fakat olmuyor, aralıksız bir şekilde sürekli oluyor 60 FPS olduktan 5 saniye sonra 20-10 FPS oluyor sorunun çözümünü bulamadım ve son çare olarak buraya geldim. Ne denediysem olmadı çareyi bulamadım. Ne yapacağımı bilmiyorum yardım eder misiniz? ( bilgisayar olarak laptop kullanıyorum ve iş bilgisayarı, iş bilgisayarı olduğu için kullanıcı hesap denetimi var ve onu kapatamıyorum.( biliyorum ama kapanmıyor kapanırken khd istiyor.) İş bilgisayarı olmasına rağmen iyi FPS alıyorum.)

Sistem özellikleri: Intel Haşdi grafikş 2 GB RAM 128 jebe SSD. Bilgisayar laptop ise fişten çıktığında ani düşüş olabilir. Sürekli ise Haşdi grafikş derneğine üye olabilirsiniz belki. Roblox'ta 20 FPS nasıl alıyorsunuz harbiden?

Hocam eğer sadece Roblox'ta olmuyorsa donanımsal bir sorun olabilir veya virüs bulaşmış olabilir, termal macununu yeniletmediyseniz yeniletin, ve toz falan içini işini bilen birine temizletin.
Daha dün şirket bilgisayarında paralı olan virüs taramasından virüs taraması yaptırdım yok. ( paralı olup olmadığından eminim ama virüs olsaydı indie tarzı oyunlar oynadığım zaman ondada FPS düşerdi.

Normalde 60 FPS her oynunda , eğer dikkatli okumadıysanız 60 FPS aldığımı görmediniz herhalde, droptan kaynaklı alıyorum.
Sistem özellikleri: Intel Haşdi grafikş 2 GB RAM 128 jebe SSD. Bilgisayar laptop ise fişten çıktığında ani düşüş olabilir. Sürekli ise Haşdi grafikş derneğine üye olabilirsiniz belki. Roblox'ta 20 FPS nasıl alıyorsunuz harbiden?

Muhtemelen ısınıyor, işlemci termal limite ulaştığı için kendini kısıtlıyor. Soğuyunca tekrar düzeliyor.
bende her zaman öyle oluyor, soğudu zaman fark etmiyor

İş bilgisayarıysa olabilir.

Hocam eğer sadece Roblox'ta olmuyorsa donanımsal bir sorun olabilir veya virüs bulaşmış olabilir, termal macununu yeniletmediyseniz yeniletin, ve toz falan içini işini bilen birine temizletin.

Sadece Roblox'ta oluyor

Hocam termal macun kontrol ettirin.

Ama bu sorun sadece Roblox'ta var ve bir ara yine olmuştu ve 2 haftada düzelmişti. Ama şu an hala düzelmedi 3. hafta.

Son düzenleme:
https://github.com/axstin/rbxfpsunlocker/releases/download/v5.0/rbxfpsunlocker-x64-hotfix1.zip Tıkladıgınz gibi inmesi lazım. Masaüstüne atıp yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.
açtım ama bu ayarlar nasıl olmalı ( ilk kez kullanıyorum ) ne yapmamı önerirsin ( max 70 FPS alırım.)

https://github.com/axstin/rbxfpsunlocker/releases/download/v5.0/rbxfpsunlocker-x64-hotfix1.zip tıkladıgınz gibi inmesi lazım. Masaüstüne atıp yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.

Sorun düzelmedi yine belirttiğim gibi aynı sorun oluşuyor...

Açtım ama bu ayarlar nasıl olmalı ( ilk kez kullanıyorum ) ne yapmamı önerirsin ( Max 70 FPS alırım.)

Sorun düzelmedi yine belirttiğim gibi aynı sorun oluşuyor...

Şu an farklı bir oyunda deniyorum onda 80 alıyorum ama 60'a düşüyor.

Son düzenleme:
Tam olarak sistem özelliklerini yazarmısınız? Donanımsal gibi görünüyor.
1. sayfada yazıyor oraya gidip bakabilirsiniz

Tam olarak sistem özelliklerini yazar mısınız? Donanımsal gibi görünüyor.

Donanımsal olduğunu düşünmüyorum ama olabilir, fakat itch sitesindeki oyunlarda öyle bir sıkıntı yok (indie oyunları)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı