Roblox Studio oyun yaparken Lua zorunlu mu?

VolantMito

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 12450H 16 GB RAM 500 GB SSD RTX 3050
Roblox Studio oyun yapacağım. Ama Lua dili öğrenmek gerekiyormuş. Ben nereden öğrenceğimi bilmiyorum. Ondan böyle kodları yapay zekaya yardım alarak yapabileceğim site var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Roblox Studio oyun yapacağım. Ama Lua dili öğrenmek gerekiyormuş. Ben nereden öğrenceğimi bilmiyorum. Ondan böyle kodları yapay zekaya yardım alarak yapabileceğim site var mı?
İnternette sana lazım olacak hazır scriptler var fakat uzun vadede yardım etmez kendiniz öğrenirseniz daha iyi olur

Roblox Studio, Lua dilini kullandığı için evet, Lua zorunlu. Lua için internette kaynaklar kısıtlı olsa da Roblox'un bunun için bir Developer Forum'u bulunuyor.

> devforum.roblox.com

Yapay zekadan yardım alabilirsin fakat ileri düzey işlere adım atmak istiyorsan dili kendin öğrenmen gerekiyor. Türkçe olarak pek fazla kaynak olmasa bile yabancı olarak sayısı kaynak var, bunun yanı sıra Developer Forum'u da kullanmayı unutma.

Dili öğrenmek için İngilizce bilmek zorunlu mu? Hayır.
İngilizce bilmenin yararı olur mu? Evet.

Yani anlayacağınız çok iyi derecede İngilizce bilmek gibi bir zorunluluğunuz yok ama bilmenizin yararı olur mu derseniz, kesinlikle evet.

Geri
Yukarı