Roblox'da oyun yaparak veya kozmetik satarak para kazanılır mı?

eymnwastaken

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. 16 yaşındayım ve yaşıt bir kardeşim var. Küçüklüğümüzden beri Roblox oynuyoruz. Artık yeteri kadar bildiğimizi ve oyun yapabileceğimizi düşünüyoruz. Oyun yapmak zor mu veya oyun yaparak gelir elde edilebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun yaparak gelir elde edilebilir fakat profesyonel olmanız gerekiyor, aksi takdirde çok zor.

Roblox'da oyun yapmak çok kolay düzgün oyun yapmak her işte olduğu gibi emek ister. Robuxu gerçek paraya çevirebiliyorsunuz bizzat Roblox'un kendisi ödüyor belli bir Robux'un üzerine çıktığınızda.

Çok zor. Oyunlarda kazanırsanız Robux kazanıcaksınız ve benim bildiğim kadarıyla Robux'u gerçek paraya çeviremiyoruz.
Roblox'da bulunan oyuncular günlerce çalışıyor o oyunlar için. Sırf Robux kazanıp başka oyunda harcamak için uğraşacaklarını sanmıyorum. Elbet paraya dönüştürülüyordur.

Sorunuza gelecek olursak oynamakla yapmak arasında dağlar kadar fark var. Oyun yapmak çok daha komplike iş. Ama becerebilirseniz tabiki iyi paralar kazanabilirsiniz neden olmasın?

Roblox'da bulunan oyuncular günlerce çalışıyor o oyunlar için. Sırf Robux kazanıp başka oyunda harcamak için uğraşacaklarını sanmıyorum. Elbet paraya dönüştürülüyordur.

Sorunuza gelecek olursak oynamakla yapmak arasında dağlar kadar fark var. Oyun yapmak çok daha komplike iş. Ama becerebilirseniz tabiki iyi paralar kazanabilirsiniz neden olmasın?
Evet ayrıca az da olsa yazılım bilinmesi iyi olabilir. Ve iyi planlamak iyi düşünmek lazım bu konuyu. Bende denemek istiyorum küçüklüğümden beri oynuyorum birkaç parkur oyunu yaptım tabi oynanmadi hiç ama iyice düşünüp bu yaz tatilinde düşünüyorum.

Herkese merhaba. 16 yaşındayım ve yaşıt bir kardeşim var. Küçüklüğümüzden beri Roblox oynuyoruz. Artık yeteri kadar bildiğimizi ve oyun yapabileceğimizi düşünüyoruz. Oyun yapmak zor mu veya oyun yaparak gelir elde edilebilir mi?

Ben Roblox'ta oyun geliştiricisiyim, test edicisiyim ve araştırma panelinde üyeyim. İki kişi olmanız avantaj, ama sadece oyun oynarak, oyun yapabileceğinizi düşünmemelisiniz. Şu an oyun yapmaya başlamanız, hiç Roblox girmemiş biriyle aynı düzeyde olur. Oyun yapmanız iki kişi olsanızda çok zor. Modellemesi, kodlaması ve çok şey var arka planda.

Her şeyin bir başlangıcı vardır: Documentation - Roblox Creator Hub

Sakın kafanızdan çıkarmayın para harcamadan profesyonel kişiler tutmadan tak diye para kazanılacak bir oyun çıkaramazsınız.

Kendiniz yapacaksanız önce modellemeyi kodlamayı öğrenmeniz gerekiyor ve kendiniz küçük çaplı oyunlar yapmanız gerekiyor. Öğrenme süreci birkaç ay alacak sonra yavaş yavaş büyük projenizi yapabilirsiniz.

Eskiden oyununuzun tutma şansı yüksekti ama artık piyasada çok fazla oyun var fikir vs. bulamama sorunu var. Şuanın avantajı kolayca öğrenebilirsiniz. Kaynaklar eskiye göre çok arttı AI falan geldi.

Yani kısacası uğraşmanız gerekiyor. Hem oyunu oynayıp hem öğrenseydiniz Studio'yu işiniz kolaydı fakat şu an hem kolay hem zor.

Artık yeteri kadar bildiğimizi.

Hiçbir şey bilmiyorsunuz şu an. Oyun oynayarak yapma öğrenilseydi herkes oyun yapabilirdi.

Çok zor. Oyunlarda kazanırsanız Robux kazanıcaksınız ve benim bildiğim kadarıyla Robux'u gerçek paraya çeviremiyoruz.

:D millet enayi mi niye oyunlar yapsın. Hobisine yapılır ama o büyük oyunlar yapılmazdı. Bazı kişiler gerçek hayat geçimini oradan sağlıyor Roblox kapansa aç kalacak kişiler var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı