Robotiğe nereden başlanır?

365436

Hectopat
Makaleler
18
Genelde durmadan evde kod yazıyorum ve bacak sakat olduğundan bir sene daha eskiden yaptığım doğa sporlarını yapamayacağım. Evde hem ilgimi çeken hem de geleceğe yönelik bir hobi edinmek istedim ve bu insansız araç işine hobi tarafından girmek istedim.

İlk etapta karada giden Rover gibi, sonraları da havada giden Quadcopter - Hexacopter ya da VTOL Tricopter gibi şeyler ile yavaş yavaş temelden almak istiyorum işi. Gövdeyi karbon döken yerlerden sipariş geçebiliyorum ancak böyle kit olarak satılan ve her şeyi tak çalıştır gibi yaptığın şeylerden istemiyorum. Motorunu kendim seçeyim, ESC'sini kendim kurayım, Havyası ile ben bağlantılarını yapayım ya da buna bu kumanda iyi olur diye seçebileyim istiyorum. Epey yerli yabancı video izledim ancak direkt dalmak istemiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bu konuda hiç bilgim yoktur ama son zamanlarda şöyle bir kanala denk geldim Vector'e yaptıkları çok eğlenceli geldi :D
Çok boş iş bu, çoğu zaman önceden programlıyor sonra zaten hazır aldığı robotu yeniden programlayarak konuşturuyor. Ben Elektronik olarak sıfırdan bir şey tasarlamaktan bahsediyorum ama teşekkür ederim yine de. ^^

Yeni konular

Geri
Yukarı