Rock Grubu Tavsiyesi

Türkçe olarak kesinlikle Kurban, Duman, ve Mor ve Ötesi dinlemelisin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Duman grubunu pek sevmiyorum. Yabancı tavsiye çokça verilecektir. Ben de Türkçe önereyim. Pilli Bebek ne kadar az bilinse de çok güzel bir grup. maNga'yı genel olarak dinlemem ama çok güzel parçalaeı var. Örnek: Dünyanın Sonuna Doğmuşum. Mor ve Ötesi'ne bakabilirsin. Model güzel değil bence. Fatma bazı kelimleri çok garip söylediği için sinir olabiliyorum. Grup 84 ortalama denilebilir. Grup değil de şahıs olarak bakarsak kesinlikle Cem Karaca. En sevdiğim parçası da Sevda Kuşun Kanadında'dır. Eleştirel parçaları da çok fazla. Ses mükemmel ona diyecek yok zaten. Ogün Şanlısoy var ama bilindik parçası bir elin parmağını geçmez. Yine de kulağa hoş geliyor sesi. Saydım şarkısında da sayamadığım kez saydım diyor, orası da ayrı bir konu.

Merhabalar, Rock dinlemeye başlamak istiyorum ama hangi gruplardan başlayacağımı bilmiyorum. O yüzden önerilerinizi bekliyorum. Spotify listesi varsa onları da atabilirsiniz.

Ispanak çorbası gibi bir şey aşırı karışık, aradan hoşuna giden olursa seçersin.

Deep Purple, Pink Floyd, Erkin Koray, Blue Öyster Cult, Red Hot Chili Peppers, Iron Maiden, The Rolling Stones, Slipknot, Bon Jovi, Ozzy Osbourne, Eagles, The Doors, Queen, Avenged Sevenfold, Motörhead, Dream Theater, Lynyrd Skynyrd gruplarına bakabilirsiniz. Rock/Metal karışık öneri yaptım, hangisi hoşunuza giderse artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı