Rocket League açıldığı gibi kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

SpIRooke

Hectopat
Şu an şehir dışında olduğum için laptop üzerinden Rocket League indirip oynamak istedim. Ancak msvcp140.dll hatasını aldım ardından forum üzerinden sorunu çözebildim. Bu sorunu çözdükten sonra şimdi ise oyun açıldığı gibi kapanıyor. Başlama ekranı geliyor 1-2 saniye sonra kapanıyor. Oyunu açarken görev yöneticisine de girdim ve oyun açılırken işlemci ve RAM kullanımının bir anda 70 80 oranlarına çıktığını gördüm. 70 80 oranına çıktıklarında bilgisayar fanları bir anda hızlanıyor ve oyun kapanıyor. Masaüstü dizmeden önce bu bilgisayarda CS:GO Fortnite türü oyunları soğutucu yardımıyla kasmadan oynayabiliyordum. Rocket League'de neden böyle bir sıkıntı oldu bilen, yaşayan var ise beni aydınlatabilir mi? Teşekkürler.

i5 2410M.
AMD HD 7400+Intel HD Graphics 3000.
6 GB RAM.
240GB SSD.

Anladım. Windows arama çubuğuna dxdiag yazıp harici ekran kartınıza ait kısmın ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?

Anladım. Windows arama çubuğuna DxDiag yazıp harici ekran kartınıza ait kısmın ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?

Son düzenleme:
Ekran kartınızın DX özellik desteği 10 ile son buluyor gibi. Sanırım oluşturucu sekmesini atmamışsınız, onu da atarsanız emin olacağım.

Ekran kartınızın DX özellik desteği 10 ile son buluyor gibi. Sanırım oluşturucu sekmesini atmamışsınız, onu da atarsanız emin olacağım.
2. attığım değil mi?
Ben biraz cahilim de nereden yapacağımı söylerseniz...

Yine dxdiag ekranından. Üst tarafta oluşturucu diye sekme olacak, orada AMD ekran kartınız görünmeli. Onu atmalısınız.

Gerçi bu attığınızda dediğin gibi görünüyor, emin olmak için istemiştim sadece.

Yine dxdiag ekranından. Üst tarafta oluşturucu diye sekme olacak, orada AMD ekran kartınız görünmeli. Onu atmalısınız.

Öyle bir bölüm gözükmüyor.
Yine DxDiag ekranından. Üst tarafta oluşturucu diye sekme olacak, orada AMD ekran kartınız görünmeli. Onu atmalısınız.

Tek isteğim bir oyun oynamaktı nerelere geldim ben :D.

Son düzenleme:
Anladım. Sürücü güncellemesi yapın şuradan, yine olmazsa ekran kartınız DX11 desteklemediği içindir. Ki DxDiag ekranında da öyle görünüyor zaten.
Güncelleme sonrası açılıp açılmadığını belirtirseniz sevinirim, ekran kartınız istisnai bir duruma sahip. Sonucu merak ettim.

Sorun şurada ki önceden DX11 isteyen Fortnite oynuyordum. Neden orada bir sorun çıkmadı ki?

Şu anda oynayabiliyor musunuz peki? Eğer oynayabiliyorsanız büyük ihtimalle özellik seviyesinin Fortnite'a yetip Rocket League'e yetmemesi gibi bir durum söz konusudur.

Attığım linkteki Beta sürümü de kurabilirsiniz bu arada. Birkaç kişinin bu kartı ancak o sürücüyle adam edebildiğini gördüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı