Çözüldü Rocket League açılıyor fakat ekran gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

blastcandn

Decapat
Yer
Konya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Operating System: Windows 11 Pro for Workstations 64-bit (10.0, Build 22000) (22000.co_release.210604-1628)
System Manufacturer: HP
System Model: HP Laptop 15-gw0xxx
BIOS: F.31 (type: UEFI)
Processor: AMD Athlon Silver 3050U with Radeon Graphics (2 CPUs), ~2.3GHz
Memory: 8192MB RAM
Available OS Memory: 6086MB RAM
DirectX Version: DirectX 12
Meslek
Öğrenci
Rocket League'yi yükledim açılmıyordu. Çözüm aradığımda belgeler kısmından sil diye bir çözüm buldum. Oyun açıldı bu sefer fakat ekran gelmedi. Ses falanda geliyor ama oyun açılmıyor. Görev çubuğunda da gözüküyor ama bir türlü açamadım. Bilen biri varsa veya başına gelen varsa yardımcı olmasına çok sevinirim.

Fotoğrafta da gözüktüğü gibi görev çubuğun da falan açık seste geliyor ama tıklasamda ne yapsam da görüntü alamadım.

Ekran Görüntüsü (12).png

Çözüm
Ekran kartın ve sürücü sürümün önemli. İki konu açmak yerine bunları yazmanız sorunu tespit etmede daha etkili olur.
Rocket League'yi yükledim açılmıyordu. Çözüm aradığımda belgeler kısmından sil diye bir çözüm buldum. Oyun açıldı bu sefer fakat ekran gelmedi. Ses falanda geliyor ama oyun açılmıyor. Görev çubuğunda da gözüküyor ama bir türlü açamadım. Bilen biri varsa veya başına gelen varsa yardımcı olmasına çok sevinirim.

Fotoğrafta da gözüktüğü gibi görev çubuğun da falan açık seste geliyor ama tıklasamda ne yapsam da görüntü alamadım.

Eki Görüntüle 1467103

Oyunun dosyalarını doğrulamayı denediniz mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Rocket League'i yükledim açılmıyordu. Çözüm aradığımda belgeler kısmından sil diye bir çözüm buldum. Oyun açıldı bu sefer fakat ekran gelmedi. Ses falan da geliyor ama oyun açılmıyor. Görev çubuğunda da gözüküyor ama bir türlü açamadım. Bilen biri varsa veya başına gelen varsa yardımcı olmasına çok sevinirim. Dosyaları falan doğrulama işini çoktan yaptım klasik değil de daha güzel önerilenlerle gelenler yanıtlarsa sevinirim.

Aşağıdaki fotoğrafta gözüktüğü gibi en fazla bu ekran geldi ama devamı yok.

Ekran Görüntüsü (13).png

Aynı konuyu dünde açmışsınız konuyu tekrar yüklemek yerine eski konuyu öne çıkarmayı deneyin.
Kusura bakmayın da bunu hatırlatacağınıza çözüme ulaştıracak bir tavsiye verseniz daha faydalı olacak.

@blastcandn ekran kartını ve işlemcinizi söyleyebilir misiniz? Gerekli sürücüler yüklü mü?

Bunu yaptıktan sonra uygun ekran kartı sürücüsünü tekrar yükleyin ve yeniden deneyin.

Edit: Bundan önce oyunun ana klasöründeki "Binaries"e oradan da Win32 ve Win64'e girip varsa "d3d9.dll"i silip tekrar deneyin. Silmeden önce ne olur ne olmaz yedekte alın.

Geri
Yukarı