Rocket League Alt+Tab yapınca PC donuyor

İşletim sistemi
Windows 10

SefaGmssy

Hectopat
Yer
İzmir Texas
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyiz
İyi günler değerli forum üyeleri. Ben sık sık Rocket League oynuyorum oyun içinde maçtan çıkarken Alt Tab yapınca PC donuyor tek çare PC'ye reset atmak oluyor. Oyunun dosyalarını doğruladım. Bu hatanın sebebi nedir sinir olmaya başladım artık.

i5 3470
RX 570
4+4 DDR3.
120GB SSD (oyunun bulunduğu disk)

Arkadaşım moderatörler tarafından süreli cezaya çarpıtıldığı için onun yerine ben yazıyorum, oyunda ki sıcaklıklar ortalama 75-85 derece arasında takılmakta.
Aynı sorunu ben de yaşamıştım, Alt Tab yaptım bilgisayar dondu, çizikler çıktı ve bilgisayar reset attı. Ekran kartınız kaç derece oluyor?

75-85 derece arasında takılıyormuş ekran kartı.

Aynı sorun bende de oluyordu çözümü ise bilgisayara reset atmakdı görev yöneticisini açsan bile ekrana gelmiyor bunun için güzel bir çözüm buldum Windows tuşu+Tab basıp yukarıdan yeni bir masaüstü açıyoruz (bu masaüstünde açsanız bile açılmıyor görev yöneticisi) CMD yönetici olarak açıyorsunuz ve komut olarak(taskkill /f /im "RocketLeague.exe" yazıyoruz (tırnak işareti önemli)) ve sorun çözülüyor.

Teşekkürler
Aynı sorun bende de oluyordu çözümü ise bilgisayara reset atmakdı görev yöneticisini açsan bile ekrana gelmiyor bunun için güzel bir çözüm buldum Windows tuşu+Tab basıp yukarıdan yeni bir masaüstü açıyoruz (bu masaüstünde açsanız bile açılmıyor görev yöneticisi) CMD yönetici olarak açıyorsunuz ve komut olarak(taskkill /f /im "RocketLeague.exe" yazıyoruz (tırnak işareti önemli)) ve sorun çözülüyor.

Geri
Yukarı