Rocket League İçin Gamepad Önerisi

F310 kesinlikle parasını hak etmeyen bir model. Aldıktan çok kısa bir süre sonra LT (Sol alt tetik) sürekli içinde kalmaya başladı. Elimle çıkarmadan geri düzelmiyor. Bu durum özellikle FIFA için çok büyük problem yarattı. Aşağıya bırakacağım modeli alabilirsiniz F310 ile neredeyse aynı fiyatta.
Bence tetik tuşunun yayı yerinden kaymış. Daha önce F710'un içini açtım(içi aynı nerdeyse) tetik tuşlarının altındaki yayı kolayca düzeltebilirsiniz.
Ayrıca kol olarak Xbox one controller öneririm. F710'u Windows 10 kullanıyorsanız kesinlikle ÖNERMEM. Windows 10'da kesinlikle bağlantı sorunları olan bir model. FIFA oynarken kaç kere çıldırttığını tahmin edemezsiniz beni. Ha eğer windows 8 veya 7 kullanıyorsanız alın, ergonomisi fena değil.

Bence tetik tuşunun yayı yerinden kaymış. Daha önce F710'un içini açtım(içi aynı nerdeyse) tetik tuşlarının altındaki yayı kolayca düzeltebilirsiniz.
Ayrıca kol olarak Xbox one controller öneririm. F710'u Windows 10 kullanıyorsanız kesinlikle ÖNERMEM. Windows 10'da kesinlikle bağlantı sorunları olan bir model. FIFA oynarken kaç kere çıldırttığını tahmin edemezsiniz beni. Ha eğer windows 8 veya 7 kullanıyorsanız alın, ergonomisi fena değil.
Bir ara içini açayım dedim sonra benden başka yaşayanları da görünce kroniktir deyip geçiştirdim. Müsait olduğum bir zaman deneyeceğim, teşekkürler :)

Bir ara içini açayım dedim sonra benden başka yaşayanları da görünce kroniktir deyip geçiştirdim. Müsait olduğum bir zaman deneyeceğim, teşekkürler :)
Sadece arka kapağını açmanız yetecektir. Bir de anakart var fakat anakartı sökmenizi tavsiye etmem çünkü tuşların hassasiyeti sizin anakartın vidasını ne kadar sıktığınız bağlı, yani değiştirmeyin.

Kablolu da olur benim için uygundur derseniz; yanlış hatırlamıyorsam 2014 ya da 2015'den beri kullandığım (epeyi vakit geçirdim bu gamepad ile) Microsoft Xbox 360 Common Controller. Controller desteği olan çoğu oyunda, en azından benim test ettiğim oynadığım oyunlarda hiç bir sorun yaşatmadı.

Oyunları örneklemek gerekir ise aklıma gelen;

Rocket League
FiFA
Apex Legends (Test etme amaçlı bir deneyim için)
PUBG (Test etme amaçlı bir deneyim için)
Tom Clancy's Rainbow Six: Siege (Test etme amaçlı bir deneyim için)
Forza Horizon 4
Middle earth Shadow of Mordor ve Shadow of War
Mortal Kombat
Brawlhalla

Dışardan bir göz olarak bakmaya çalıştığımda yukarıda da bahsi geçtiği gibi controller desteği olan hemen hemen her oyun türünde desteği mevcut. Ancak takdir edersiniz ki yaklaşık 4-5 senedir yoğun kullanım gerçekleştirdiğimden analog üzerinde ki plastikler yavaş yavaş eridi kopmaya başladı fakat tuşlar hala gayet iyi ve işlevini görüyor.

İlginizi çekti ise tavsiyem bu yöndedir, iyi günler.

Arkadaşlar baya bir konuşma olmuş giremedim birkaç gündür foruma benim için kablolu kablosuz olması önemli değil mümkünse 100tl'yi geçmeyen gamepad öneriniz var mı?
O bütçeye 2. el Xbox 360 controller tavsiye ederim. Sıfır olarak alabileceğiniz maksimum gamepad TX'in dandik gamepadi olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı