Rocket League olması gerekenden yüksek ping

İşletim sistemi
Windows 10

Gokberk_DRY

Hectopat
Makaleler
9
Yer
Antalya
Rocket League'de şu ana kadar hiç 80 pingin altına inmedi. Kablonet 100 güldüren paketini kullanıyorum, abim ilk önce Speedtest yapıyor sonra ben yapıyorum. Değerler neredeyse aynı. Fakat benim pingim 80'in altına inmezken onun 30 pingi rahat görüyor. Belki sorun Epic Games'tedir, ben Epic Games'ten giriyorum, abim Steam'den.

(Avrupa sunucusundayım)

Son düzenleyen: Moderatör:
Atarım da siz hangi interneti kullanıyorsunuz?
Türk Telekom Fiber altyapısı üzerinden Comnet kullanıyorum. En iyi ping değerlerine sahibim ama pinglerim 40'ın altına inmiyor kolay kolay.

(Bulunduğum bölgedeki en iyi ping değerine sahibim)

Sizin değerler ne Speedtest'de?
SpeedTest pingi gerçek pinginizi belirtmez. Çünkü herkes aynı sunucuya bağlanmaz ve asıl ping değerinin gerçeğe kavuştuğu yer yurt dışıdır. FrankFurt sunucusuna attığınız ping sizin Global anlamda pinginize dair bilgi verir.
Frankfurt pingim 55ms

Speedtest pingi gerçek pinginizi belirtmez. Çünkü herkes aynı sunucuya bağlanmaz ve asıl ping değerinin gerçeğe kavuştuğu yer yurt dışıdır. Frankfurt sunucusuna attığınız ping sizin global anlamda pinginize dair bilgi verir.
Frankfurt pingim 55MS.

Fakat arkadaşlarımda da 50 ms lerde geziyorlar bende mi sorun var onların ki fiber değil.
Speedtest pingi gerçek pinginizi belirtmez. Çünkü herkes aynı sunucuya bağlanmaz ve asıl ping değerinin gerçeğe kavuştuğu yer yurt dışıdır. Frankfurt sunucusuna attığınız ping sizin global anlamda pinginize dair bilgi verir.
Frankfurt pingim 55MS.

Frankfurt pingim: 68,40 çıktı iyi midir?

Fakat arkadaşlarımda da 50 ms lerde geziyorlar bende mi sorun var onların ki fiber değil.

Frankfurt pingim: 68,40 çıktı iyi midir?
Pek iyi değil pinginiz hocam. Frankfurta pinginiz 70ms ise Rocket'de 30 ms alamazsınız. Ama şöyle bir şey var. Abiniz bir tek Steam Vienna sunucusunda 30ms'e yakın bir değer alabilir. Rocket'in acaba bir tane server'i var mı Vienna'da? Varsa işte o zaman pingi 30-40 larda gezebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı