Rocket League'in Türkiye'de pek rağbet görmemesi

276324

Hectopat
Makaleler
1
Rocket League'i yaklaşık 3 yıl önce Steam'den satın almıştım ve 1 yılda da 300 küsur seviyeye gelmiştim. Sonra oyuna 1 ay kadar ara vermek zorunda kaldım ve geri döndüğümde birkaç güncelleme gelmiş, oyun biraz değişmişti. Sonrasında eskisi gibi oyuna dalamadım. O dönemlerden bu yana Rocket League'in neden Türkiye'de çok fazla tutulmadığını düşünmeye başladım ve kendimce bunun cevabını buldum.

Rocket League'in Türkiye'de tutulmamasının en büyük sebeplerinden biri, oyun içerisindeki arabaların Türk kullanıcılara hitap etmemesiydi. Oyuna Doğan, Şahin, Doblo, Serçe, Toros, Linea, Passat, Tipo gibi araçlar eklenmiş olsa Türk oyuncuları rağbet göstereceğini düşünüyorum. Sırf meraktan ve eğlencesine bile oyunu hiç oynamamış olanlar oyunu satın alıp oynamaya başlar. Türkiye'de nam salmış arabalar bi' eklense oyuna, efsane olur.

Sizin görüşlerinizi de öğrenmek isterim.

Rocket League'i yaklaşık 3 yıl önce Steam'den satın almıştım ve 1 yılda da 300 küsur seviyeye gelmiştim. Sonra oyuna 1 ay kadar ara vermek zorunda kaldım ve geri döndüğümde birkaç güncelleme gelmiş, oyun biraz değişmişti. Sonrasında eskisi gibi oyuna dalamadım. O dönemlerden bu yana Rocket League'in neden Türkiye'de çok fazla tutulmadığını düşünmeye başladım ve kendimce bunun cevabını buldum.

Rocket League'in Türkiye'de tutulmamasının en büyük sebeplerinden biri, oyun içerisindeki arabaların Türk kullanıcılara hitap etmemesiydi. Oyuna doğan, şahin, doblo, serçe, toros, linea, Passat, tipo gibi araçlar eklenmiş olsa Türk oyuncuları rağbet göstereceğini düşünüyorum. Sırf meraktan ve eğlencesine bile oyunu hiç oynamamış olanlar oyunu satın alıp oynamaya başlar. Türkiye'de nam salmış arabalar bi' eklense oyuna, efsane olur.

Sizin görüşlerinizi de öğrenmek isterim.

Bir kısımda oyunu oynayamıyor alışamıyor.

Vallahi ben şu anda oynamaya devam etmekteyim. Arkadaşlarla girdiğimiz zaman gerçekten sarıyor. Ama oyuna alışma süreci var benim Epic de neredeyse 40-50 saat im var. Non-Steam de en az 100 saat vardır.

Şahsen oyundaki arabalar gayet iyi diye düşünüyorum. Şimdi şahin, tofaş, linea falan gelmesi komik durmaz mı? Ama 1.3 multijet linea kayyyış gibi durabilir.

Vallahi ben şu anda oynamaya devam etmekteyim. Arkadaşlarla girdiğimiz zaman gerçekten sarıyor. Ama oyuna alışma süreci var benim Epic de neredeyse 40-50 saat im var. Non-Steam de en az 100 saat vardır.

Türk tarafına bakarsak, gerçekten Tofaş tarzı arabalar olmadığından oynanmaması üzücü bir durum. Halbuki futbol ve araba süren bir ülkeyiz. Ben ilk oyun çıktığında ülkemizde rağbet görür diye umut ediyordum ama nafile.

Yeni konular

Geri
Yukarı