Rockstar Launcher ile oyuna girerken "Error" hatası

507053

Centipat
Merhaba, 3 gündür RDR2, GTA V, GTA IV giremiyorum. Ne zaman girmeye çalışsam alttaki hatayı veriyor çok fazla çözüm denedim Launcher silmek tekrar yüklemek yönetici olarak çalıştırmak uyumluluk sorunu falan filan ama yok olmuyor. Lütfen yardım eder misiniz?

Dosya Ekleri

• download.jpg
    download.jpg
    5,9 KB · Görüntüleme: 62
Launcher'ı sildim dediniz ama aşağıda anlatılan dosyayı da silip açmayı denediniz mi oyunları?

Arkadaşlar ben sorunu yanlışlıkla buldum belki sizde de aynıdır diye yazıyorum.
Kaç kez Rockstar launcher'ı yada social club'ı silip kurdum bir faydası olmadı ya da videodakileri yaptım.
Format atacaktım bilgisayara yedeklenecek dosya var mı diye bakarken belgeler klasörünün içinde Rockstar klasörünü gördüm silip tekrar launcher'a girdim aynı dosyayı tekrar oluşturdu ve açıldı sorunsuz bir şekilde aynı sorunu yaşayan arkadaşlar bir denesin.
Eğer sorununuz çözülürse yazın ona göre benzer sıkıntı yaşayan arkadaşlara bilgi olur.

Windows'tan "Hizmetler" diye aratın ve girin. "Rockstar Game Library Service" devre dışı mı bunu kontrol eder misiniz?

1648813082547.png

Devre dışı ise Elle veya Otomatik olarak değiştirebilirsiniz.

1648813137375.png

1648813179783.png

Windows'tan "Hizmetler" diye aratın ve girin. "Rockstar Game Library Service" devre dışı mı bunu kontrol eder misiniz?

Eki Görüntüle 1347537

Eki Görüntüle 1347538

Eki Görüntüle 1347539
Hocam şimdi yaptım yeniden başlatma istedi bakalım.

Eki Görüntüle 1347537

Eki Görüntüle 1347538

Eki Görüntüle 1347539
Off yok hocam hala daha olmuyor dediğim gibi 3 gündür böyle halbuki pazartesi çok rahat açılıyordu para verdiğim oyunları 3 gündür oynayamıyorum..
Hocam şimdi yaptım yeniden başlatma istedi bakalım.

Off yok hocam hala daha olmuyor dediğim gibi 3 gündür böyle halbuki pazartesi çok rahat açılıyordu para verdiğim oyunları 3 gündür oynayamıyorum..
durduruldu diyor elle yazıyor zaten elle yazıyordu otomatik yapmıştım şimdi tekrar elle durulurdu diyor gerçekten çıldırcam az kaldı.

Yeniden başlatma istedi dediniz, demek ki devre dışıydı değil mi o servis? Şu an yine hizmetlere girip o servisin durumuna bakar mısınız? Belki çalışmıyor olabilir, arkaplanda çalışması gerek. Hatta otomatik olarak devre dışı bırakılmış olabilir.

Tam olarak böyle olması gerek:

1648814035614.png

Yeniden başlatma istedi dediniz, demek ki devre dışıydı değil mi o servis? Şu an yine hizmetlere girip o servisin durumuna bakar mısınız? Belki çalışmıyor olabilir, arkaplanda çalışması gerek. Hatta otomatik olarak devre dışı bırakılmış olabilir.

Tam olarak böyle olması gerek:

Eki Görüntüle 1347547
elle yazıyor evet ama durduruldu diyor ve arkaplanda çalışmıyor nasıl devre dışını kaldırabilirim otomatik olabilir.

1648814646445.png

O servise sağ tık > özellikler dediğinizde "Başlat" butonuna basıp tekrar açmayı deneyin oyunları.

Not: Yakın zamanda Windows için performans rehberlerini inceleyip uyguladıysanız bu tür rehberler bazı servisleri otomatik olarak devre dışı bırakabiliyor, veya buna benzer bir şey yaptıysanız bu yüzden Windows'un çalışması için gerekli olan temel servisler dışında hepsi otomatik olarak devre dışı bırakılıyor olabilir.

Sizde direk hizmetin kendisi yok yani, ilginç bir durum. Başlat menüsüne winver yazıp oranın ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Windows'un güncelliğiyle alakalı bir problem var gibi.

Ayrıca ekran kartı, ses kartı vb. gibi sürücüler güncel mi?

Son olarak Program Ekle/Kaldır'a girip hangi Visual programlarının yüklü olduğunu çeker misiniz? Benimki bu şekilde.

1648815557693.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı