Rockstar Sunucuları Tekrardan Aktif Edildi!

Yazar

Hectopat
Yer
Turkey
11 Kasım gece saat 22:00'da başlayan Online sunucuların kademeli olarak kapatılıp bakıma alınmasının ardından 29 saat geçti. Oyuncular 29 saattir Rockstar Launcher'ı çevrim içi olarak kullanamıyorlardı. An itibariyle saat 03:03'te sunucuların tekrardan aktif edildiğini ve Rockstar Launcher'ın sorunsuz olarak çalıştığını gözlemliyoruz.

Sorunların çözülmesine sevindik ancak Rockstar Games'in yetersiz bilgilendirmeleri bu konu hakkında olay süresince şeffaf olmamaları ve gereken anlık güncellemeleri bildirmeyerek kullanıcılarını sonu olmayan bir bekleyişe sürmeleri kabul edilemez. Umarım bir daha böyle bir durum yaşanmaz. İyi oyunlar.

Son düzenleme:
Aldığım Gta Trilogy kütüphanemde gözükmüyor. 3 oyunda yüklü.

Screenshot_292.png

The Trilogy henüz kullanıma açılmadı. Hala üzerinde çalışılıyor. Yanlışlıkla koydukları dosyaları kaldırmaya çalışıyorlarmış.

Rockstar zaten oyuncusunu sadece para kaynağı olarak görüyor.
Sonuçta para kazanmak için oyun yapıyorlar. Öyle görmeleri normal. Fakat çıkardıkları oyunların kalitesine, ödediğimiz fiyatlara ve DLC'lerin ücretsiz olduğuna bakarsak diğer firmalar yanında bu sözler acımasız olur. Rockstar hariç, diğer firmaların hepsine rahatlıkla sömürgeci diyebiliriz mesela. DLC'leri parayla kakalamaya çalışmıyorlar ve oyunlarının kalitesi tartışılmaz en azından. Ubisoft'un her sene yeni oyun diye çıkardığı DLC'leri gibi oyun yapsalar, eleştiriye katılırdım.

Fakat son davranışları gözümden düşmeye neden oluyor. Diğer ucuz firmaların yolundan gitme politikası izlemeye başlıyorlar gibi hissediyorum. Ve bu yüzden GTA 6'nın iyi olacağından çok şüpheliyim. RDR2'den sonra kötü yönde değişimler seziyorum. Zaten kardeşlerden birisi firmadan ayrıldı. Bildiğiniz gibi 2 kardeş yönetiyordu işleri. Umarım yanıltırlar. Trilogy faciasını görmezden geliyorum.

Son düzenleme:
Sonuçta para kazanmak için oyun yapıyorlar. Öyle görmeleri normal. Fakat çıkardıkları oyunların kalitesine, ödediğimiz fiyatlara ve DLC'lerin ücretsiz olduğuna bakarsak diğer firmalar yanında bu sözler acımasız olur. Rockstar hariç, diğer firmaların hepsine rahatlıkla sömürgeci diyebiliriz mesela. DLC'leri parayla kakalamaya çalışmıyorlar ve oyunlarının kalitesi tartışılmaz en azından. Ubisoft'un her sene yeni oyun diye çıkardığı DLC'leri gibi oyun yapsalar, eleştiriye katılırdım.

Fakat son davranışları gözümden düşmeye neden oluyor. Diğer ucuz firmaların yolundan gitme politikası izlemeye başlıyorlar gibi hissediyorum. Ve bu yüzden GTA 6'nın iyi olacağından çok şüpheliyim. RDR2'den sonra kötü yönde değişimler seziyorum. Zaten kardeşlerden birisi firmadan ayrıldı. Bildiğiniz gibi 2 kardeş yönetiyordu işleri. Umarım yanıltırlar. Trilogy faciasını görmezden geliyorum.

Oyunları iyi fakat verdikleri hizmet rezalet.

Oyunları iyi fakat verdikleri hizmet rezalet.

Kişisel görüşüm su.
Bu hafta diğer ülkelerde de 1 haftalık tatil var mı bilmem ama sunucular yoğunluktan çökmeden önce (dün aynısı Valorant'ta da olmuştu) aslında sadece yoğunluktan çökme değil bu hafta zaten yoğunluk olacağı için performans geliştirmesi vs. yapıp daha iyi hizmet sunmak istiyorlardır.

Geri
Yukarı