Rockstar'ın GTA 6 Tweet'i 4 saatte 36 milyon görüntülendi!

Nedenini hep merak ediyorum bunun😀 eğer grafikler iyiyse karanlık atmosfer harika oluyor. Özellikle yağmurlu geceler vs. ışıklandırmalar da iyiyse gerçekten müthiş oluyor görsel olarak.

Uzun saatler oynayınca insanlara sıkıcı gelebiliyor. Işıl ışıl Miami ortamı daha dikkat çekici oluyor. Bence de fena değil karanlık atmosfer ama Online da dahil belki de 200 saat oynacağımız bir oyunu soğuk ve karanlık atmosferde oynamak istemem açıkçası.

@ZwiReK, aslında Rockstar Games bazı markalar gibi her sene oyun çıkarmadığı için oyunları heyecanla bekleniyor. Örneğin en son GTA serisi 2013'de çıktı. Doğal olarak millet merak ediyor. Aradan 10 sene geçti ve 10 senede oyun sektöründe aşırı gelişme oldu. Millet de GTA VI'nın nasıl oyun olacağını merak etmiyor değil, açıkçası ben de merak ediyorum.

Aynen öyle. Ben bile çok heyecanlandım. Normalde bir oyun için böyle bekleyişe girmem. Oyun dünyasını yeniden şekillendirecek şeyler bekliyorum.

Fragman bunlara yanıt olur bence.

@Tim, ekstradan para ödemek istemiyorlar sanırım. Mesela çoğu oyunda Almanca dublaj da var ancak Rockstar Games oyunlarında Almanca dublaj göremiyorum.
Oldukça büyük oyunlar yapıyorlar fakat neredeyse tamamen diyalog üzerine olan Mass Effect ve The Witcher gibi serilerde bile çoğu dil için seslendirme var. GTA serisine “Amerika’daysanız İngilizce duymaktan başka seçeneğiniz yok.” düşüncesi hakim sanırım. :D

Diğer yandan, Türkçe gibi diller için alt yazı bile eklemiyorlar.

Çok merak ediyorum ya, asla bu fragmanı göreceğim aklıma gelmezdi. Bir de tarih vermişler, acayip şaşırdım ve heyecanlandım yani. 9 yıl aradan sonra böyle bir şeyi görmek duygulandırdı. GTA 7'yi de çocuklarımla oynarım artık.

Dublajı saçma buluyorum ben şahsen. Doğal dili neyse o olmalı.
Oyuna farklı bir deneyim katıyor ve ne kadar emek verildiğini görebiliyorsunuz. İngilizceden sonra Fransızca ve İspanyolca olarak da oynamak hoş olabilirdi. Birden fazla kez oynamayı oldukça kolaylaştırıyor.

GTA IV çokta eskimiş sayılmaz. Benim bildiğim kadarıyla Vice City haritasını kullanan son oyun 2006 da çıktı ama GTA IV'ün rage motoruyla değil eski motorla. Yani kötü gözüküyor. Bence Vice City iyi bir tercih. Eski karakterleri de etkin şekilde kullanabilirler(Tommy Vercetti, Kent Paul, Rosenberg vb) Karanlık atmosferi çoğu oyuncu sevmiyor. GTA IV'ün en eleştirilen kısmı zaten haritasıydı. Rockstar'ın o topa bir daha gireceğini sanmıyorum.

GTA V'in aydınlık atmosferi olsun, eklentileri olsun, modlar olsun millet kumsallara falan kustu artık ne bileyim. Hype'a göre hareket etmek çoğu zaman firmalar için iyi bitmiyor.

GTA V ile RDR2'yi yaparken kimseye sormadılar nasıl bir atmosfer olacağını gayet iyi bitti. Şimdi yıllardır yapılan milyon tane fake trailer ve afiş gibi palmiye koymak ne kadar heyecan verici bilmiyorum.

Buna katılıyorum. Vice City çıkalı çok uzun yıllar olsa da iyice yüzünü eskittiler, üzerine Synthwave ve 80'ler romantikleri çıkınca palmiye ve pastel renk kusuyorsun.

GTA V'i Libery City'nin karanlık atmosferini alabilirdi, büyük binalar, yağmur, ışıklar vb. umuyorum bu görsel yalnızca hype için temsili kullanılmıştır.

Bence liberty değil de, San Francisco veya las Vegas havasında geçebilirdi. En son yıllar önce gördük ve şu anki halleri ile San Andreas'taki halleri çok farklı. Ama umarım sadece Vice City ortamı olmaz, ha pişman eder mi grafikler zaten muhteşem olacağı için çok sıkıntı çıkmaz bence, florida parlak bir yere sahip her yer ışıklı. GTA 6 grafikleriyle muhteşem olur bence.

Şimdi yıllardır yapılan milyon tane fake trailer ve afiş gibi palmiye koymak ne kadar heyecan verici bilmiyorum.

O konuda bende garipsiyorum. Yıllardır beklenen bir an gelmiş ve verilen görsel aşırı basit. Genelde böyle oluyor bunların yaptığı şeyler.

Çoğu insan bundan kat kat kat daha iysini yapıyor. Bunlar biraz büyültsen piksel olacak bir görsel koyuyorlar.

GTA V'in aydınlık atmosferi olsun, eklentileri olsun, modlar olsun millet kumsallara falan kustu artık ne bileyim.
Evet bence de kumsallar sıktı ama Miami bir başka oluyor. O ışıklı sokakları olsun, araçları olsun, klasikleşmiş mekanları falan. Scarface filmini de anımsattığı için ben meraklandım yeni oyun için.
Şimdi yıllardır yapılan milyon tane fake trailer ve afiş gibi palmiye koymak ne kadar heyecan verici bilmiyorum.
Resmi bir gönderi olduğu için insanların çok heyecanlandığını düşünüyorum ben şahsen. Önemli olan fragmanı. Eğer o da fakeler gibi olursa heyecanlanmanın bir anlamı kalmıyor

Geri
Yukarı