Röle ve fan bağlantıları

Bu görseldeki fanı kullanacağım. USB'sini kesmeyeceksem içini açıp oradaki iki kabloyu keserek onları mı kullanacağım yani?

Bir tane USB uzatıcı al, fanın orijinal kablosunu kesme, USB kablo üzerindeki + veya - fark etmeksizin herhangi kabloya röleyi bağla. Elektrik akımı bütün olarak hareket ettiği için kapalıyken akım geçmez açıkken geçer.

Bir tane USB uzatıcı al, fanın orijinal kablosunu kesme, USB kablo üzerindeki + veya - fark etmeksizin herhangi kabloya röleyi bağla. Elektrik akımı bütün olarak hareket ettiği için kapalıyken akım geçmez açıkken geçer.
Öncelikle teşekkür ederim. Usb uzatıcı kabloyu nereye takacağım ve kablo üzerindeki + ve - ler nasıl oluyor uzatıcı kabloyu mu kesmem ve içini açmam gerekecek?

Öncelikle teşekkür ederim. USB uzatıcı kabloyu nereye takacağım ve kablo üzerindeki + ve -ler nasıl oluyor uzatıcı kabloyu mu kesmem ve içini açmam gerekecek?

Evet, yaracaksın kabloyu direkt kırmızıdan(+) çek. Kabloyu kes sonra kestiğin zaman kırmızı kabloyu uçlarını sıyır ve rölenin ilgili girişlerine bağla.

Anladım, çok teşekkür ederim. Peki USB uzatıcıyı nereye ve nasil takacağım onu da anlatır mısınız rica etsem?

Uzatıcı dediğim bu. Bunun bir girişini USB Fan'a diğer girişini güç almak istediğini yere. Az önce anlattığım gibi de ortadan yarıp röleyi bağlayın.

Çıkmaz. Gönül rahatlığı ile bağlayabilirsin.
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için çok yardımcı oldunuz 🙂
Uzatıcı dediğim bu. Bunun bir girişini USB Fan'a diğer girişini güç almak istediğini yere. Az önce anlattığım gibi de ortadan yarıp röleyi bağlayın.
Merhaba, tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Burda anlattığınız gibi usb nin bir ucunu fana, diğer ucunu da kesip + ucu röleye takma kısmını anladım. Ancak bu şekilde güç almak için bilgisayara nasıl takacağım, takabilecegim uç kalmamış olmayacak mı?

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için çok yardımcı oldunuz 🙂

Merhaba, tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Burda anlattığınız gibi usb nin bir ucunu fana, diğer ucunu da kesip + ucu röleye takma kısmını anladım. Ancak bu şekilde güç almak için bilgisayara nasıl takacağım, takabilecegim uç kalmamış olmayacak mı?
Sorunuzu anlayamadım.
1606905481412.png

USB'nin bir ucunu bilgisayara diğer ucunu fana takacaksın.Yukarıda bahsettiğim no normally open demek, nc ise normally closed. Rölleye sinyal verdiğinde tersine dönecek, yani sinayl giderken no off konumuna geçer. Diğeri için de tam tersi. Açıklayıcı olmuştur diye düşünüyorum. Pin12'te bağlamak değilsin röle sinyali de istediğine bağlayabilirsin. Koyu yeşil kablodan bahsediyorum.

Son düzenleme:
Sorunuzu anlayamadım.
Eki Görüntüle 760419
USB'nin bir ucunu bilgisayara diğer ucunu fana takacaksın.Yukarıda bahsettiğim no normally open demek, nc ise normally closed. Rölleye sinyal verdiğinde tersine dönecek, yani sinayl giderken no off konumuna geçer. Diğeri için de tam tersi. Açıklayıcı olmuştur diye düşünüyorum. Pin12'te bağlamak değilsin röle sinyali de istediğine bağlayabilirsin. Koyu yeşil kablodan bahsediyorum.
Şimdi anladım olayı 🙂 ne kadar teşekkür etsem az çok sağ olun 🙂

Geri
Yukarı