ROG 1650 Ti vs TUF 1660 Ti

TUF serisi ikiye ayrılır; A15 ve F serisi. A15 sorunlu bir seridir. Isınma sorunu vardır. Kesinlikle önermiyorum. F serisi ise ısınma sorunu olmayan seri. Kronik sorunu yok. Öneririm bu seriyi.
Bence tek sıkıntısı 8 GB RAM olmaları, RAM yükseltme imkanı olmayanlar için iyi bir seçim olamıyor maalesef.

Oyun amaçlı alıyorsanız Tuf alın, biraz daha kompakt olsun business işler için de kullanacağım derseniz attığınız cihaz malzeme kalitesi ve görünüm olarak çok hoş. Ayrıca attığınız Tuf cihaz ayni versiyonu trendyolda 8900TL'ye vardı oradan alın isterseniz.

8 GB RAM şu anlık çoğu oyunda takılmadan oynatabiliyor bence fazla sıkıntı olmaz.

Ve ROG'un ekranı 14inç ben kesinlikle tercih etmem oyun için.

Ekran kartı en yüksek grafiklere izin verirken (işlemci de dahil) RAM düşük kalınca FPS sorunu yaşanabildiği için en az 16 GB olması lazım bence RAM'in.

Oyun amaçlı alıyorsanız Tuf alın, biraz daha kompakt olsun business işler için de kullanacağım derseniz attığınız cihaz malzeme kalitesi ve görünüm olarak çok hoş. Ayrıca attığınız Tuf cihaz ayni versiyonu trendyolda 8900TL'ye vardı oradan alın isterseniz.
Hem oyun oynayacağım hem üniversitede de kullanacağım. Tuf bu konuda da işimi görür diye düşünüyorum.
Ekran kartı en yüksek grafiklere izin verirken (işlemci de dahil) RAM düşük kalınca FPS sorunu yaşanabildiği için en az 16 GB olması lazım bence RAM'in.
Bazıları ram ekletince 30 fps'e kadar yükselme olduğunu yazmış. Ağustos veya Temmuz gibi ekletme yapacağım.

1660 Ti'ın akıcı oynatabileceği oyunlara bakacak olursak çoğu 8 GB RAM'dan fazla istemiyor.

Ama sadece oyun oynamak yerine arkada farklı işlemler vs. yaparken sıkıntı çıkarabilir. Misal ben şu an oyun oynarken arkada görev yöneticisi açmak istediğimde buna sadece RAM izin vermiyor. Ayrıca kısa bir zaman sonra 8 GB RAM yetersiz kalacak.

1660 Ti'ın akıcı oynatabileceği oyunlara bakacak olursak çoğu 8 GB RAM'dan fazla istemiyor.
Evet 8 GB ram yeterli oluyor. Fakat ona rağmen CS gibi bir oyunda bile rami 16 gb yapmak FPSi artırıyor. Misal ben eski masaüstümde ram artırımına gittiğimde 120 fpsler alırken 180 fps almaya başlamıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı