ROG 3070 Güç girişindeki kırmızı ışıklar

Eray232

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartımı 2.el olarak yeni aldım. Bilgisayarı mı güncelleyip PSU aynı tuttum 700W 80+ Cooler Master güç kaynağım vardı o yüzden ihtiyaç duymadım.
ASUS ROG 3070 ekran kartımın modeli ve tüm güç bağlantılarını yaptıktan sonra bilgisayar açılmamıştı ve kırmızı ışıklar yandı ekran kartının güç girişinde.
HDD ve SSD'nin güç kablolarını söktüğümde ışıklar söndü ve onları iptal ettim M.2 ile devam ettim oynamaya. Geçen gün yine bu ışıklar yandı ve ekran kartının 1 saniyeliğine durduğunu fark ettim ama çalışıyor sorunsuz. Testte 66 derece çıkmıştı.

WhatsApp Image 2023-01-03 at 00.02.40.jpeg

Asus rog serisinde beyaz ışık tüm bağlantıların doğru ve çalışmaya hazır olduğunu gösteriyor. Kırmızıysa bir sıkıntı olabilir bağlantıda.

Çift pin girişli ekran kartlarında sizin bağladığınız gibi(tek kablo ile iki giriş) değilde PSU dan direk çift kablo ile bağlanması öneriliyor. Sanmıyorum ama belki bundan olabilir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230103_120239_Gallery.jpg
    Screenshot_20230103_120239_Gallery.jpg
    217,3 KB · Görüntüleme: 32
Kırmızı ışık bildiğim kadarıyla yetersiz güç girişi olarak tanımlanıyor. Sabit beyaz ışık sıkıntı olmadığını gösteriyordu. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi yapıp deneyin.

Aynı durum bende de mevcut fakat PSU'dan gelen başka güç kablosu yok ki bunların dışında. Ne yapabilirim?

Çift pin girişli ekran kartlarında sizin bağladığınız gibi(tek kablo ile iki giriş) değilde PSU dan direk çift kablo ile bağlanması öneriliyor. Sanmıyorum ama belki bundan olabilir.

Kırmızı ışık bildiğim kadarıyla yetersiz güç girişi olarak tanımlanıyor. Sabit beyaz ışık sıkıntı olmadığını gösteriyordu. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi yapıp deneyin.

Aynı durum bende de mevcut fakat PSU'dan gelen başka güç kablosu yok ki bunların dışında. Ne yapabilirim?

PSU'dan kablo için çekebileceğiniz başka bir slot yoksa yeni bir PSU almak dışında bir çareniz yok sanırım.

Edit: Yanlış okumuşum hocam. İnternetten PCI-e güç kablosu edinebilirsiniz. Kaliteli olmasına dikkat edin. @Kgngksnn

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı