ROG 751JY yük altında olmadan aşırı ısınıyor

Rexarrasascal

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Cihazım yük altında olmasa bile, ara ara sıcaklığı 85 derecelere yükseliyor ve çok nadir de olsa CPU kullanımı yüzde 10'larda iken dahi thermal throttlingi açabiliyor. Stress teste soktuğumda ise ilk saniyeden itibaren sıcaklığı 95 dereceye çıkıyor ve haliyle thermal throttling devreye giriyor. Undervolt ederek bir sonuca ulaşamadım. Bu arada periyodik olarak PC temizliği yapıyorum, macunlar da bir sene önce değiştirildi.

Ne gibi bir yol önerirsiniz? İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

PC özellikleri:

ROG G751JY motherboard.
GTX 980M.
i7-4860HQ.
8 GB DDR3L 1600MHz RAM.
480 GB SSD.
1 TB HDD.

İşletim sistemi:

Win 10 Pro.

Dosya Ekleri

• Pc Boşta.png
    Pc Boşta.png
    296,8 KB · Görüntüleme: 29
  • Pc Stress.png
    Pc Stress.png
    271,7 KB · Görüntüleme: 29
soğutucu kullan. zaten laptop dediğin sey oyun icin tasarlanmamis fanlari kucuk kalir oluşturulan ısıya gore.
donanimsal hata olduğunu dusunuyorsan garantisi varsa yolla

Dostum öncelikle bir soğutucu şart , macıun değişimleri bilgisayarlar üzerinde böyle saçma etkiler bırakabiliyor , soğutucu için sana '' Banggood Coolcold '' önerebilirim bende kullanıyorum diz üstü bilgisayarımda bu soğutucuyu başarılı . Sorun macundan olabilme ihtimali yüksek yani .

Dostum öncelikle bir soğutucu şart , macıun değişimleri bilgisayarlar üzerinde böyle saçma etkiler bırakabiliyor , soğutucu için sana '' Banggood Coolcold '' önerebilirim bende kullanıyorum diz üstü bilgisayarımda bu soğutucuyu başarılı . Sorun macundan olabilme ihtimali yüksek yani .
Macunları yenileyip, format attıktan sonra sonuçları bildiririm. Sistemin stabil çalışmadığından da şüpheleniyorum çünkü, sonucu tekrar paylaşırım teşekkürler.

Bugün macunları değiştirdim, CPU undervolt ettim ve çok alakasının olmadığını düşünüyor ama bir de ram ilavesi yaptım sisteme. Sonuç olarak biraz işlemci hızından kaybım olsa da 68-70 derece maks larda kalıyor sistem. Sorun çözüldü teşekkürler.

Geri
Yukarı